نقش لیمیت سوئیچ در جرثقیل

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سوئیچ محدود یک جزء حیاتی در ایمنی جرثقیل سقفی است. لیمیت سوئیچ‌ها دستگاه‌های الکترومکانیکی هستند که همه‌چیز از لوازم‌خانگی گرفته تا ماشین‌آلات صنعتی را تنظیم می‌کنند. برای یک جرثقیل سقفی، آن‌ها نقاط مرجع محکم و ثابتی را برای حفظ کارایی، قابلیت اطمینان و استانداردهای ایمنی ارائه می‌دهند.

سوئیچ‌های محدود عملاً کاربردهای بی‌حدوحصری در تنظیم عملکرد جرثقیل برای جلوگیری از حوادث احتمالی دارند. به‌عنوان‌مثال، هنگامی‌که طناب‌ها از شیار بیرون می‌آیند یا برای جلوگیری از برخورد دوچرخ دستی بر روی یک ساختار پل. علاوه بر این، یک سوئیچ محدود، جرثقیل را از بلند کردن بارهای بالاتر از ظرفیت نامی بازمی‌دارد. نوع دیگری از کلیدهای محدود از رسیدن بالابر به بلوک بالایی و درام طناب جلوگیری می‌کند. نوع دیگری این سوئیچ‌ها از موتورها در برابر گرمای بیش‌ازحد محافظت می‌کند. بدون کلیدهای حد مجاز جرثقیل سقفی، احتمال آسیب بسیار زیاد است. به همین دلیل، هر یک از سوئیچ‌های محدود باید به‌طور منظم بازرسی و نگهداری شوند.

 سوئیچ‌های حد مجاز را روزانه چک کنید. همان‌طور که مدارهای الکتریکی را باز یا بسته می‌کنند، سوئیچ‌های محدود به‌مرورزمان فرسوده می‌شوند. برای نظارت بر فرسودگی و تعویض سوئیچ‌ها قبل از خرابی، سوئیچ‌های محدود باید هرروز قبل از استفاده از جرثقیل بررسی شوند.

تحقیقات گسترده‌ای انجام‌شده است تا تعیین مشخص شود یک سوئیچ محدود ازنظر فیزیکی قادر به انجام چند کاربرد است. این اطلاعات ضروری برای توسعه برنامه‌های بازرسی و نگهداری را فراهم می‌کند.

دانستن نحوه عملکرد یک سوئیچ محدود برای درک چگونگی کارکرد جرثقیل و اینکه چگونه این نقاط تنظیم تعیین‌شده جرثقیل را ایمن و کارآمد نگه می‌دارد، مهم است. در برخی موارد، ممکن است چندین کلید محدود مرتبط با عملیات جرثقیل مانند حرکت جرثقیل یا حرکت بالابر وجود داشته باشد. سوئیچ اول نشان می‌دهد که پایان محدودیت سفر ایمن نزدیک است و حرکت جرثقیل را کند می‌کند. سوئیچ بعدی نشان می‌دهد که به انتهای مسافت سفر ایمن رسیده است و حرکت را متوقف می‌کند. حرکات بالابر ممکن است توسط چندین کلید محدود انجام شود که نقاط تنظیمی را برای ایمنی و قابلیت اطمینان فراهم می‌کند.

 یک سوئیچ حد اولیه بالابر را قبل از رسیدن به محدودیت توقف کند می‌کند. کند کردن بالابر قبل از رسیدن به حد مجاز، سایش مکانیکی را کاهش می‌دهد، زیرا هنگام تنظیم ترمز، بالابر کمتر از حداکثر سرعت حرکت می‌کند. سوئیچ حد توقف "بالا" موقعیت ایمن را برای بالابر برای توقف حرکت برای حرکت ایمن سفر و موقعیت‌های آماده‌به‌کار فراهم می‌کند.

 حد نهایی یک محدودیت اضافی فراتر از حد توقف - که معمولاً "حد نهایی" نامیده می‌شود - از ضربه زدن بلوک بالابر به درام جلوگیری می‌کند. درصورتی‌که حد توقف ناموفق باشد یا به‌درستی تنظیم شود، حد نهایی به عنوان یک محافظ عمل می‌کند. این محدودیت اضافی از دو انسداد جلوگیری می‌کند - یعنی زمانی که بلوک قلاب با ماشین‌آلات بالابر درام تماس می‌گیرد.

 دو انسداد یکی از خطرناک‌ترین حوادث مربوط به جرثقیل‌ها است، زیرا می‌تواند سیم طناب‌ها را بشکند و باعث سقوط بار و سایر حوادث فاجعه‌آمیز شود. پس از خاموش شدن، محدودیت نهایی ممکن است به بازنشانی دستی نیاز داشته باشد. این شامل تنظیم مجدد یک جزء یا اهرم است تا بتوان بررسی کرد که چرا جرثقیل به این موقعیت رسیده و در موقعیت حد توقف بالا متوقف نشده است. سوئیچ‌های حد را می‌توان برای حرکات سفر نیز استفاده کرد و محدودیت‌های حرکتی ثابت و قابل پیش‌بینی را بدون ضربه در توقف‌های پایانی فراهم می‌کند. در محیط‌های خودکار، لیزرها یا رمزگذارها موقعیت‌های حرکات جرثقیل را ردیابی می‌کنند و سوئیچ‌های محدود نقاط کالیبراسیون ثابتی را ارائه می‌کنند تا مطمئن شوند مقادیر مورداستفاده برای تولید ایمنی و قابل‌اطمینان دقیق هستند. از سوئیچ‌های محدود برای کالیبره کردن ارتفاع Sway Control و سایر معیارهای مهم دقت مکرر برای کنترل موقعیت در دنیای واقعی استفاده می‌کند.

لینک منبع:https://www.konecranes.com/discover/the-role-of-the-limit-switch-in-promoting-overhead-crane-safety


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.