جرثقیل بازوییساختتعمیرونگهدارینصبسرویسدر تهران و سراسر کشور

جرثقیل بازویی

 جرثقیل بازویی نوعی وسیله بالابر سقفی است که اغلب در یک ناحیه کاری کوچک برای کارهای بلند کردن تکراری و منحصربه‌فرد استفاده می‌شود. جرثقیل‌های بازویی بسیار متنوع هستند و همچنین می‌توانند برای به حداکثر رساندن تولید با جرثقیل‌های سقفی جفت شوند.

article about jib crane

 جرثقیل بازویی چیست: انواع مختلف جرثقیل بازویی جرثقیل‌های بازویی ازنظر طراحی نسبتاً ساده هستند اما می‌توانند ظرفیتی از 250 پوند تا 15 تن داشته باشد. طراحی آن‌ها در محیط تولید بسیار جذاب و کاربردی است. جرثقیل‌های بازویی می‌توانند بهره‌وری کارگران را افزایش دهند، آسیب‌های محل کار را کاهش دهند و ایمنی را بهبود بخشند. در این مقاله، انواع مختلف جرثقیل‌های بازویی و اجزای مختلف و پیکربندی‌های موجود را موردبحث قرار خواهیم داد. هدف ما این است که به شما کمک کنیم بفهمید چه نوع سیستم جرثقیل بازویی برای نیازهای عملیات شما مفیدتر است.

 طراحی و اجزای جرثقیل بازویی: در بیشتر موارد جرثقیل‌های بازویی دارای طراحی و ساخت بسیار ابتدایی هستند. در مقایسه با جرثقیل‌های ایستگاه کاری و جرثقیل‌های پل یا دروازه‌ای، کار با آن‌ها ساده است و به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند زیرا قطعات کمتری دارند که به‌طور بالقوه ممکن است خراب یا خراب شوند.

 در زیر برخی از مؤلفه‌ها و اصطلاحات ذکرشده در این مقاله آمده است:

Reach/Boom: پرتو افقی که چرخ‌دستی به جلو و عقب حرکت می‌کند.

 دکل/ستون - تیر عمودی که برای پشتیبانی از بوم در سیستم‌های ایستاده و دکل استفاده می‌شود بالابر متحرک - بالابر برای بلند کردن، قرار دادن و پایین آوردن بار استفاده می‌شود.

 چرخ‌دستی - حرکت چرخ‌دستی می‌تواند دستی، موتوری یا پنوماتیکی باشد. چرخ‌دستی بالابر، طناب سیم یا زنجیر و قلاب را در تمام طول بوم حمل می‌کند.

 چرخش – در جرثقیل‌های بازویی ایستاده آزاد و دکل، می‌توانید به چرخش بوم 360 درجه دست‌یابید. در جرثقیل‌های بازویی روی دیوار و ستون، می‌توانید 180-200 درجه چرخش داشته باشید. برق‌رسانی/توان پنوماتیک – حلقه‌های جمع کننده الکتریکی یا خطوط هوای پنوماتیک را می‌توان به بالا یا پایین دکل اضافه کرد تا کمک چرخش را فراهم کند و امکان چرخش بوم 360 درجه را فراهم کند.

 کنترل‌ها – در سیستم‌های بازویی با موتور یا هوا، می‌توانید از یک کنترل‌کننده دکمه‌فشاری برای کنترل چرخش بوم و همچنین حرکت چرخ‌دستی و حرکت بالابر و پایین آوردن بالابر استفاده کنید. کنترل‌های چند سرعتِ یا متغیر سرعت برای بالابر و چرخ‌دستی موجود است.

 ارتفاع قلاب - چقدر می‌توانید با آسانسورهای خود بروید یا می‌خواهید بالا بروید؟ برای اینکه بدانید جرثقیل بازویی شما چقدر می‌تواند بلند باشد، باید کمترین انسداد بالای سر را بشناسید.

 توقف چرخشی – اگر جرثقیل نزدیک به دیوار یا مانع دیگری قرارگرفته باشد، توقف چرخشی حرکت جرثقیل را قبل از برخورد با جسم مجاور محدود می‌کند.

 ملاحظات زیست‌محیطی - اجزای سیستم بازو را می‌توان برای مقاومت در برابر خوردگی برای کاربردهای بیرونی گالوانیزه کرد. همچنین، محفظه‌های کنترلی ویژه‌ای را می‌توان برای کاربردهای ضد انفجار و سایر محیط‌هایی که گرما، گردوغبار و کثیفی یا رطوبت در آن‌ها نقش داشته باشد، طراحی کرد.

 article about type of jib crane

انواع مختلف سیستم جرثقیل بازویی

 در زیر انواع مختلف سیستم‌های جرثقیل بازویی موجود را موردبحث قرار می‌دهیم، همچنین طیف وسیعی از قابلیت‌ها، مزایا و معایب هر سیستم و گزینه‌های طراحی موجود را ارائه می‌کنیم.

 جرثقیل‌های آزاد ایستاده: سیستم بازشوی مستقل این رایج‌ترین نوع سیستم بازویی است زیرا می‌توان آن‌ها را تقریباً در هر مکانی ازجمله داخل یا خارج از منزل نصب کرد. سیستم‌های بازویی مستقل را می‌توان در زیرسیستم‌های جرثقیل پل بزرگ یا در مناطق باز که می‌توانند سلول‌های کاری جداگانه را پشتیبانی کنند، استفاده کرد. آن‌ها را می‌توان در فضای باز در تفرجگاه‌ها یا اسکله‌های بارگیری، و در فضای داخلی برای عملیات ماشین‌کاری و مونتاژ استفاده کرد.

به‌طورمعمول، سیستم‌های جرثقیل بازویی مستقل می‌توانند موارد زیر را در خود جای دهند: طول تا 50 اینچ ظرفیت تا 15 تن چرخش 360 درجه ارتفاع بوم تا 40 اینچ.

سه طرح اصلی برای جرثقیل‌های بازویی ایستاده ازنظر نحوه نصب و نصب وجود دارد:

1- پایه روی صفحه نصب‌شده: این‌ها ساده‌ترین و محبوب‌ترین طراحی هستند. دکل با پیچ کردن یک صفحه پایه بر روی یک‌پایه بتونی نصب و سپس تقویت دکل با اتصالات محکم می‌شود.

 2-پایه / درج نصب‌شده: این‌ها دارای یک صفحه فولادی جوش داده‌شده در پایین دکل هستند که در هنگام اولین بارریزی بتن پایه ثابت می‌شود. ریختن بتن دوم از دکل پشتیبانی می‌کند - که نیاز به گیره‌ها را از بین می‌برد.

3- نصب استوانه: یک استوانه به یک صفحه فولادی جوش داده می‌شود که برای قرار دادن اتصال با آن به پایه بتنی اولین بار استفاده می‌شود. سپس یک‌بار دیگر از استوانه پشتیبانی می‌کند و دکل داخل استوانه قرار می‌گیرد، تراز می‌شود و سپس در جای خودجوش می‌شود. این طراحی امکان جابجایی سیستم بازویی را در صورت لزوم بدون آسیب رساندن به دکل فراهم می‌کند.

 در مقایسه با سایر سیستم‌های جرثقیل بازویی، سیستم‌های ایستاده بالاترین ظرفیت، طولانی‌ترین دهانه‌ها و بیشترین میزان چرخش را ارائه می‌دهند. بااین‌حال، جرثقیل‌های بازویی ایستاده ازجمله گران‌ترین سیستم‌ها و دائمی‌ترین راه‌اندازی هستند که دلیل آن فونداسیون خاصی است که برای لنگر انداختن و ایمن‌سازی جرثقیل و تحمل بار در حین بالابر نیاز است.

 جرثقیل‌های بدون پایه: جرثقیل‌های بازویی بدون پایه نوع دیگری از جرثقیل‌های بازویی مستقل هستند. این نوع سیستم‌های جرثقیل بازویی نیازی به فونداسیون ریخته شده خاصی ندارند و می‌توانند تقریباً در هر نقطه از تأسیسات نصب شوند تا زمانی که منطقه مطابق با الزامات سازنده باشد. ازآنجایی‌که نیازی به فونداسیون خاصی نیست، این جرثقیل‌های بازویی را می‌توان سریع‌تر نصب کرد، زیرا لازم نیست منتظر بمانید تا فونداسیون بتن ریخته شده برای خشک شدن بماند. همچنین در صورت لزوم می‌توان آن‌ها را به‌راحتی در یک مرکز جابجا کرد.

به‌طورمعمول، جرثقیل‌های بازویی بدون پایه می‌توانند موارد زیر را در خود جای دهند: بازه‌های 9-16 -ظرفیت تا 1000 پوند- چرخش 360 درجه -ارتفاع بوم تا 20 اینچ

جرثقیل بازویی نوع دکل: جرثقیل‌های بازویی نوع دکل یک جایگزین مقرون‌به‌صرفه برای سیستم‌های ایستاده هستند زیرابه پایه خاصی نیاز ندارند. جرثقیل‌های بازویی نوع دکل فقط به 6 اینچ بتن برای پشتیبانی از جرثقیل نیاز دارند زیرابه پشتیبانی اضافی از یک تیر یا سازه پشتیبانی سقفی موجود نیاز دارند. به‌طورمعمول جرثقیل‌های بازویی نوع دکل می‌توانند موارد زیر را در خود جای دهند: دهانه‌های 10-40 ظرفیت تا 10 تن چرخش 360 درجه ارتفاع بوم تا 40 اینچ

جرثقیل‌های بازویی از نوع دکل کامل: زمانی که هیچ مانعی در بالای سر وجود ندارد می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. بوم در بالای دکل نصب‌شده است که حداکثر قابلیت بلند کردن و حداکثر فاصله را در زیر ایجاد می‌کند. اتصالات صفحه جانبی این امکان را فراهم می‌کند که بوم در یک ارتفاع خاص "نصب شود" تا مانع موانع بالای سر واقع در بالای دکل شود. جرثقیل‌های بازویی نوع دکل شبیه به سیستم‌های ایستاده هستند و می‌توانند برای همان نوع کاربردهای سنگین/با بهره‌وری بالا مورداستفاده قرار گیرند. بااین‌حال، آن‌ها نیاز به یک تیر بالای سر یا سازه تکیه‌گاه دارند تا علاوه بر فونداسیون، پشتیبانی کنند.

 جرثقیل‌های دیواری: سیستم بازشوی دیواری سیستم‌های جرثقیل بازویی دیواری را می‌توان در حفره‌های جداگانه، در امتداد دیوارهای ساختاری مناسب یا ستون‌های تکیه‌گاه ساختمان، یا به‌عنوان مکمل جرثقیل مونوریل یا پل سقفی موجود استفاده کرد. مزیت اصلی استفاده از سیستم دیواری صرفه‌جویی در فضایی است که ارائه می‌دهد. آن‌ها به هیچ نوع کف یا پایه نیاز ندارند، و همچنین می‌توانند بسیار نزدیک به سطح زیرین انسداد سقف نصب شوند و حداکثر فاصله را هم در زیر و هم در بالای بوم ایجاد کنند. این سیستم‌ها را می‌توان به‌گونه‌ای طراحی کرد که در اطراف موانع، زیر موانع، یا از سر راه جرثقیل‌های سقفی تاشوند تا از عدم وقفه در تولید اطمینان حاصل شود. جرثقیل‌های بازویی دیواری یا ستونی می‌توانند موارد زیر را در خود جای دهند: فاصله بین 8 تا 30 دقیقه ظرفیت تا 5 تن چرخش 180-200 درجه جرثقیل‌های بازویی دیواری را می‌توان برای نصب بر روی دیوار یا ستون تکیه‌گاه ساختمان به دو روش مختلف طراحی کرد.

جرثقیل‌های قلابی دیواری بیشترین فاصله را در بالا و پایین بوم ارائه می‌دهند و دارای طراحی تمام کنسول هستند. این مقرون‌به‌صرفه ترین وسیله برای پوشش بالابر در امتداد دیوارها یا ستون‌های ساختمان است. یک بست دیواری و یک میله اتصال از بوم پشتیبانی می‌کند تا به بالابر اجازه حرکت کامل در طول تیر را بدهد. درحالی‌که این نوع سیستم‌های بازویی ازلحاظ قیمت و طراحی جزو مقرون به‌صرفه‌ترین سیستم‌ها هستند، نقطه‌ضعف اصلی استفاده از جرثقیل بازویی دیواری یا ستونی این است که طراحی اجازه چرخش کامل 360 درجه را نمی‌دهد. آن‌ها همچنین به یک ستون یا تکیه‌گاه نیاز دارند که بتواند بارها را تحمل کند، که معمولاً نیاز به بررسی مهندسی سازه و تأیید قبل از نصب دارد. جرثقیل‌های مفصلی: جرثقیل‌های بازویی مفصلی دارای دو بازوی چرخشی هستند که می‌توانند بارها را در اطراف گوشه‌ها و ستون‌ها بلند کنند و به داخل یا زیر ماشین‌آلات و ظروف برسند. بازوی بوم اولیه امکان چرخش 200 درجه را فراهم می‌کند و بازوی بیرونی امکان چرخش تا 360 درجه را فراهم می‌کند که منطقه پوشش بیشتر و انعطاف‌پذیری بیشتری را در نزدیکی دکل یا ستون فراهم می‌کند. سیستم‌های بازوی مفصلی را می‌توان روی زمین، دیوار، سقف، یا بر روی پل یا سیستم مسیر نصب کرد.

 تنوع پیکربندی‌ها امکان تعیین موقعیت دقیق بار و لکه بینی بارها را در اطراف موانع، از طریق درهای باز، یا چرخش در نزدیکی دکل یا ستون ساختمان فراهم می‌کند - منطقه‌ای که مانور دادن به بازوهای سنتی می‌تواند دشوارتر باشد. جرثقیل‌های بازویی مفصلی می‌توانند موارد زیر را در خود جای دهند: طول تا 16 اینچ ظرفیت تا 1 تن چرخش 360 درجه برای سیستم‌های ایستاده و سقفی بازوی داخلی 180 درجه / بازوی بیرونی 360 درجه برای سیستم‌های دیواری برای کارهای سنگین‌تر و بالابرهای مکرر، جرثقیل بازویی مفصلی ممکن است بهترین انتخاب نباشد. طراحی آن‌ها اجازه بالابرهای با ظرفیت بالاتر را نمی‌دهد و دهانه آن‌ها تا حدودی محدود است.

 با یک سری جرثقیل بازویی، می‌توانید تولید را افزایش دهد و با کاهش صدمات در محل کار، ایمنی محل کار را در محل بهبود بخشد. موارد زیر را در نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که یک سیستم جرثقیل بازویی را طراحی می‌کنید که اقتصادی‌ترین و پربازده‌ترین سیستم برای کاربرد شما باشد: چرخه کار/طبقه‌بندی: انتخاب چرخه کاری مناسب یا طبقه‌بندی خدمات به اطمینان حاصل می‌شود که قطعات به‌اندازه کافی بادوام هستند تا در برابر بار و الزامات استفاده مقاومت کنند.

 ناحیه چرخش: جرثقیل‌های بازویی مستقل و دکلی چرخش 360 درجه را ارائه می‌دهند. جرثقیل‌های دیواری قابلیت چرخش 180 درجه رادارند. ارتفاع زیر بوم: فاصله کف تا زیر بوم جرثقیل بازویی، ارتفاع زیر بوم است. همچنین اندازه بالابر و ارتفاع بالابر موردنیاز را در نظر بگیرید.

 ارتفاع کلی جرثقیل بازویی: هر نوع اتصالی مانند ورودی الکتریکی را در نظر بگیرید تا جرثقیل از انسدادهای بالای سر پاک شود.

 طول کار واقعی موردنیاز: فاصله کار (یا قلاب) تقریباً طول بوم منهای ½ طول چرخ‌دستی در هر انتها است.

 برق موردنیاز: آیا برای درایو موتور جرثقیل بازویی، چرخ‌دستی، بالابر آن یا هر سه به برق نیاز دارید؟ منبع تغذیه برق خواهد بود یا هوا؟ ورودی پایین یا بالا؟ استفاده در فضای داخلی یا خارجی

 

Image
Image

ساخت جرثقیل بازویی

ساخت جرثقیل بازویی

 مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا سازنده جرثقیلهای بازویی در اندازه های مختلف است.

تعمیر و نگهداری جرثقیل بازویی

تعمیر و نگهداری جرثقیل بازویی

تعمیر و نگهداری جرثقیل های بازویی توسط کارشناسان خبره و با تجربه مکاترونیک آریا

نصب جرثقیل بازویی

نصب جرثقیل

نصب جرثقیل از مهمترین خدمات در این زمینه است. نصب غیر اصولی و غیرکارشناسی می توانند خسارات جانی و مالی زیادی به بار بیاورد. در عوض نصب صحیح و اصولی باعث کاهش هزینه های سرویس و تعمیر و نگهداری می شود.

ما خدمات نصب جرثقیل های بازویی را با تضمین های معتبر ارائه می کنیم.

سرویس جرثقیل بازویی

سرویس جرثقیل بازویی در تهران و سراسر کشور

سرویس جرثقیل بازویی خود را به ما بسپارید. ما با بهترین تجهیزات و روش‌ها جهت تست و سرویس جرثقیل در خدمت جرثقیل‌داران محترم هستیم.

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.