چرخ های جرثقیل دروازه ای

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چرخ جرثقیل دروازه‌ای چیست؟ در جرثقیل دروازه‌ای، چرخ نقش مهمی را ایفا می‌کند: تحمل وزن در حین حرکت در مسیر. این به‌نوبه خود به جرثقیل دروازه‌ای اجازه می‌دهد تا همان‌طور که باید عمل کند و بارها را بلند کرده و آن‌ها را از یکسر تیر به سر دیگر حمل کند. در تمام این موارد، چرخ‌های جرثقیل تحت‌فشار زیادی هستند و باید محکم و بادوام ساخته شوند. چرخ‌های جرثقیل دروازه‌ای معمولاً یک یا دو لبه هستند. چرخ‌های فلنج دار تک رینگ رایج هستند که عمدتاً در جرثقیل‌های دروازه‌ای زیر 5 تن استفاده می‌شوند. آن‌ها را روی جرثقیل‌های دروازه‌ای پل دوتایی نیز خواهید دید. یک لبه دوتایی عمدتاً در جرثقیل‌های دروازه‌ای سنگین‌تر، جرثقیل‌های دروازه‌ای پل دوتایی یافت می‌شود. چرخ‌های جرثقیل بدون فلنج نیز موجود است. در کل هنگام انتخاب چرخ‌ها و کیفیت مواد آن‌ها، گزینه‌های متنوعی در دسترس است.

این چرخ‌ها همچنین برای اموری نظیر ریخته‌گری مکانیزم‌های عملیات جرثقیل و ماشین‌های تخت برقی و بسیاری موارد دیگر بیش کافی هستند.

 چرخ های جرثقیل از چه چیزی ساخته‌شده‌اند؟ ازآنجایی‌که چرخ های جرثقیل تحت‌فشار زیادی قرار می‌گیرند، برای طول عمر باید از مواد مقاوم ساخته شوند. سختی فولادی که برای ساخت چرخ خود از آن استفاده می‌کنید گزینه مهمی است. این چرخ‌ها از مواد خام و آلیاژ ساخته‌شده‌اند. این‌ها همچنین ممکن است شامل فولاد کم یا متوسط ​​کربن باشد. با فولاد کربن متوسط، ما در دسترس بودن مواد بسیار گسترده‌تر و متعاقب آن کاهش هزینه را می‌یابیم. درنتیجه، این به‌راحتی پرمصرف‌ترین ماده اولیه در این زمینه است.

چرخ‌های جرثقیل در دو نوع دنده دارد و هالو می‌باشند. اندازه این چرخ‌ها بر اساس تناژ جرثقیل تعیین می‌شود. هرچقدر جرثقیل بزرگ‌تر باشد نیاز به چرخ‌های بزرگ‌تر و قوی‌تری دارد.

چرخ‌های هالو: چرخ‌های هالو دارای حفره و جای خار هستند. موتور شفت جرثقیل با خار داخل این چرخ‌ها قرار می‌گیرند. زمانی که موتور شروع به حرکت کند این چرخ‌ها را نیز به حرکت درمی‌آورد.

چرخ‌دنده دارد: چرخ‌های دنده‌دار همان‌طوری که از نام آن‌ها پیداست دارای دنده هستند. هم چرخ و هم شفت موتور با پیچ سفت می‌شوند. در این نوع چرخ، قطعات باید به‌صورت مرتب گریس کاری شوند تا آهن‌ها خورده نشوند. این چرخ‌ها مانند گیربکس ماشین هستند. هر وقت به موتور فرمان حرکت داده شود، با درگیر شدن دنده‌های شفت موتور با دنده‌های چرخ‌ها چرخ، چرخ شروع به حرکت می‌کند.

 

araycrane.com14000505 29

در تصویر بالا دو عدد چرخ جرثقیل را مشاهده می کنید.

چرخ های لاستیکی جرثقیل

عملکرد بالا، عمر طولانی و هزینه کم تنها برخی از الزامات موردنیاز کاربران نهایی از لاستیک‌ها و چرخ‌ها برای جرثقیل‌ها و تجهیزات حمل‌ونقل تخصصی است.

سازندگان تایر و چرخ باهم کار می‌کنند تا نیازهای طراحی و خواسته‌های کاربران نهایی جرثقیل‌ها و تجهیزات حمل‌ونقل تخصصی را برآورده سازند. این محصولات شرکت‌ها را قادر می‌سازند تا بارهای سنگین را در زمین‌های مختلف حمل کنند. آن‌ها باید ثبات، کشش و انعطاف‌پذیری در توزیع بار را ارائه دهند. یکی از موارد اضافه‌شده اخیر در بازار تایرهای جرثقیل، میتاس 445/95 R25 با طراحی آج CR-02 است که دامنه فعلی تایرهای جرثقیل CR-01 را گسترش می‌دهد.

همچنین در برخی از لاستیک‌ها امکان نصب لاستیک‌ها بر روی یک رینگ یک‌تکه وجود دارد که باعث کاهش وزن کلی جرثقیل متحرک می‌شود. این پیشرفت‌ها تأثیر مثبتی بر مصرف سوخت دارد.


کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.