jaresaghilmechateronic

  ساخت جرثقیل جرثقیل سقفی،دروازه ای و نیم دروازه ای

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  ارائه قیمت پایین ساخت و نصب جرثقیل توسط برخی از همکاران

  شاید تا به حال این جمله راشنیده باشید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست.این جمله تا حدودی درست است.البته هنوز هم شرکتهایی هستند که محصولات و خدمات با کیفیت ارائه داده و قیمت پایین را برای آن مطالبه می کنند.با این حال بسیاری از مجموعه هایی که قیمت های پایینی ارائه می دهند کیفیت مناسبی و قابل قبولی در محصولات و خدماتشان دیده نمی شود.بسیاری از شرکت ها از مواد اولیه و قطعات غیر استاندارد و نامرغوب استفاده می کنند.صاحبان کارخانه و کارگاه که ممکن است تخصص چندانی در زمینه جرثقیل نداشته باشد نیز به دلیل قیمت پایین اقدام به خرید از این مجموعه ها می کند ؛غاقل از اینکه این جرثقیل ها ممکن است هزینه های هنگفتی را برای خریدار به بار بیاورد.

  یکی از بهترین روش های خرید جرثقیل این هست که از نصاب ها و تعمیرکاران مورد اعتماد کمک بگیرید و پس از بررسی کلیه همه گزینه ها،گزینه مطلوب و قابل قبول را انتخاب کنید.

  ساخت تابلو برق جرثقیل

  جرثقیل های برقی دارای تابلوهای برق هستند.مجموعه تابلوسازی مکاترونیک ساخت تابوهای برق جرثقیل را به صورت صفرتا صدی انجام می دهد.

  ساخت جرثقیل های سبک و سنگین

  در این مجموعه انواع جرثقیل های سبک و سنگین تولید می شود.جرثقیل های سبک از تناژو 500 کیلوگرم تا جرثقیل های فوق سنگین تا تناژ 400 تن ،به صورت کاملا استاندارد واصولی در این مجموعه ساخته می شود.

  ساخت قطعات جرثقیل

  ساخت قطعات انواع جرثقیل از جمله کلگی،پایه ،دروازه ها ،تیرک حرکتی،پل و کالسکه به صورت کامل در این مجموعه انجام می شود.

  مونتاژ قطعات جرثقیل

  مونتاژ قطعات جرثقیل یکی از مراحل ساخت جرثقیل است.قطعات مختلف جرثقیل پس از آماده شدن مونتاژ می شود.برخی از سازندگان جرثقیل صرفا  مونتاژ قطعات جرثقیل را انجام  می دهند.این سازندگان محترم قطعات مختلف را از شرکت های مختلف خریداری می کنند و سپس اقدام به مونتاژ قطعات می کنند و خود را سازنده جرثقیل معرفی می کنند.در حالیکه مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا بیش از 60 درصد قطعات در داخل مجموعه تولید می شود.

  ساخت جرثقیل در تهران

  مکاترونیک آریا یکی از بزرگترین سازندگان جرثقیل در تهران و سراسر کشور است.ساخت جرثقیل در مجموعه مکاترونیک آریا در محیطی به  وسعت بیش از پنج هزار متر هزار متر مربع انجام  می شود.در این محیط هر نوع جرثقیل با هر اندازه و تناژی را می توان تولید کرد.در دو تصویر زیر محوطه های بزرگی همراه باسوله های تولید قطعات مختلف از جمله جرثقیل را مشاهده می کنید.قطعات مورد نیاز جرثقیل ها در سوله ها ساخته می شوند.به دلیل اندازه های بزرگ جرثقیل ،عملیات مونتاژ جرثقیل در فضای بیرونی انجام می شود.این تصاویر تنها بخشی از مجموعه عظیم جرثقیل مکاترونیک آریا را نمایش می دهد.ما با تکیه بر توان و مهندسین داخلی اقدام یکی از بزرگترین و قدرتمندترین تولید کنندگان انواع جرثقیل در کشور می باشیم.

  sakhjaresaghil 1 sakhjaresaghil 2 

  جرثقیل های فوق سنگین

  جرثقیل های فوق سنگین به جرثقیل هایی گفته می شود که توانایی جابه جایی بار در ابعاد بسیار زیادی را دارند.این جرثقیل ها  توانایی بلند کردن بار با تناژ بسیار بالایی را دارند.جرثقیل های فوق سنگین معمولا در مکان های خاص مورد استفاده قرار می گیرند.به دلیل قیمت بسیار بالا و کاربردهای خاص این جرثقیل ها، هر مجموعه و شرکتی توانایی خرید و استفاده از این جرثقیل ها را ندارد.این جرثقیل معمولا در سدها ،بنادر و شرکت ها و کارخانجات بزرگ استفاده می شوند.سیستم جرثقیل های بززرگ و غول پیکر اغلب PLC می باشد.PLC مخفف Programable logic controller به معنی کنترل کننده منطقی برنامه پذیر می باشد.در این جرثقیل ها همه چیز به صورت اتومات انجام می شود.

  در جرثقیل های بزرگ به دلیل بزرگی نیاز به تعداد بالای سنسور،هشدار های امنیتی و سایر قطعات الکترونیکی ،به الطبع تابلو برق جرثقیل بزرگ می شود.بزرگبودن تابلو برق جرثقیل معایبی دارد که در زیر ذکر می کنیم.

  - سرویس و نگهداری و تعمیرات تابلو برق های بزرگ نسبتا سخت و مشکل است.

  - امکان خراب شدن مداوم رله ها وجود دارد.

  - سرو صدای تابلوهای بزرگ بالاست.

  از این رو در این جرثقیل ها از PLC استفاده می کنند.PLC تمام کارهای منطقی رو به جای تابلو فرمان رله انجام می دهد.در واقع PLC مغز مدار است.بقیه قطعات مانند دست و چشم و پا هستند.سایر قطعات می توانند برای PLC اطلاعات ارسال کنند ولی در نهایت PLC تصمیم می گیرد که چه کاری انجام دهد.در کل در صورت بالا بودن تعداد درخواست ها باید از PLC در جرثقیل استفاده کرد.

  لزوم جابه جایی بار در ابعاد بسیار بزرگ و نگاه راهبردی و بلند مدت ، شرکت ها و مجموعه صنعتی را مجاب به خرید و استفاده از جرثقیل های فوق سنگین می کند.هزینه سرویس این جرثقیل ها نسبت به جرثقیل های سبک تر بالاتر است.سرویس این جرثقیل ها باید به صورت مداوم و کاملا اصولی انجام شود زیرا در صورتی که این جرثقیل ها دچار خرابی شوند برای تعمیر آن باید هزینه های بسیار زیادی صرف شود.جدا از هزینه های بالا جهت تعمیراین جرثقیل ها، از کار افتادن این جرثقیل ها می تواند منجر به تعطیلی مجموعه شود .

  در زیر تصویر یک جرثقیل دروازه ای فوق سنگین را مشاهده می کنید.این جرثقیل ساخته شده در کشور آلمان هست و  در یکی از کارخانه های صنعتی کشور نصب شده است.در این جرثقیل از ریل کشی و ستون بندی های بسیار قدرتمند و خاصی استفاده شده است.همچنین در این جرثقیل از چند وینچ استفاده شده که هر یک قابلیت جابه جایی تناژ خاصی را دارند.کلیه قطعات و لوازم مورد استفاده در این جرثقیل بسیار خاص و منحصربه فرد هستند.تکنولوژی های مورد استفاده در ساخت جرثقیل های فوق سنگین نیز بسیار منحصربه فرد و پیچیده است.

   جرثقیل فوق سنگین

  سیم بکسل های جرثقیل

  سیم بکسل های جرثقیل نیز انواع و اندازه های بسیار مختلف و متنوعی دارند.مشخصه اصلی در مقاومت سیم بکسل قطر سیم بکسل و تعداد و نوع رشته های سیم بکسل می باشد.مهمترین موارد در تعیین نوع و اندازه سیم بکسل تناژ بار و ارتفاع جرثقیل می باشد.برای مثال در صورتی که تناژ بار 4 تن باشد و یک بار در ارتفاع 8 متر و دیگری در ارتفاع 4 متر بالا ببریم نوع سیم بکسل در این دو شرایط باید کاملا متفاوت باشد .در مورد تعداد رشته های سیم بکسل نیز سیم بکسل های 26 و 28 رشته بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.سیم بکسل های مغز فولادی و مغز کنفی از جمله مهمترین انواع سیم بکسل هستند و هر کدام در شرایط و موارد خاصی استفاده می شوند.

  aracrane new proge 99 12 26 7

  تصویر سیم بکسل های نصب شده در پروژه ساخت جرثقیل سقفی نیروگاه منجیل

  یکی از موارد مهم در مورد سیم بکسل ها این هست که هنگام جابه جایی بار توسط سیم بکسل ،سیم بکسل ها نباید بر روی هم قرار گیرند.در واقع شیارهایی برای سیم بکسل تعبیه می شود که سیم بکسل ها هنگام جابه جایی درون این شیارا قرار می گیرند و به صورت کاملا منظم و مرتب در کنار در کنار هم قرار می گیرند.قرار گرفتن سیم بکسل ها  در کنار هم موجب ایجاد خرابی در بکسل و ایجاد تنش در بار می شود.

  تولید درام های مخصوص سیم بکسل

  یکی از قطعات مهم جرثقیل درام سیم بکسل می باشد.می دانیم که سیم بکسل سیمی فلزی و ضخیم هست که جرثقیل از آن برای بلند کردن و جابه جایی تجهیزات یا قطعات مختلف استفاده می کند.سیم بکسل ها در جرثقیل های مختلف طول های متفاوتی دارند.سیم بکسل برای اینکه مورد استفاده قرار گیرد ابتدا باید دورتادور درام پیچیده شود.با گردش درام سیم بکسل باز یا بسته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.همانطور که در تصویر می بینید درام ها دارای شیار هستند که در واقع این شیارها محل قرار گرفتن سیم بکسل هستند .جنس درام ها از نوع آهن های آلیاژی از نوع st52 یا بالاتر می باشد.درام ها ساخت درام سیم بکسل یکی از مهم ترین و دشوار ترین کارها در زمینه تولید قطعات جرثقیل است.در زیر تصویر درام جرثقیل را مشاهده می کنید.

   

  deramjaresaghil

  این درام ها از ورق های فلزی با ضخامت بیش از 5 سانتیمتری ساخته می شوند .به این صورت که ورق های فلزی در دستگاهی به نام نورد قرار می گیرند و توسط این دستگاه به صورت گرد در می آیند.در زیر دستگاه نورد را مشاهده می کنید.این دستگاه یکی از بهترین دستگاههای تولید درام می باشد.همانطور که در تصویر می بینید ورق فلزی توسط جرثقیل با هدایت تکنسین در دستگاه نورد قرار می گیرد.

  navard

  دستگاه دریل رادیات

  در زیر تصویر یک دستگاه دریل رادیات را مشاهده می کنید.از این دستگاه برای سوراخکاری استفاده می شود.از این دستگاه برای ایجاد سوراخ و حفره در قسمت های مورد نیاز جرثقیل استفاده می شود.این دستگاه در تولید و ساخت تجهیزات مختلف نیز استفاده می شود.

  materadiat

  _______________________________________________________________________________

  نصب جرثقیل 5 تن در شهرک صنعتی پرند

  aryacran5toncrane

  تصویر بالا مربوط به نصب جرثقیل 5 تن در شهرک صنعتی پرند برای شرکت نیکان ایرانیان می باشد.در تصویر فوق آقای مهندس شیرآوند عزیز از نصاب های نمونه مجموعه جرثقیل مکاترونیک دیده می شوند.

  فروش جرثقیل سقفی استوک ژاپنی

  فروش یک عدد جرثقیل سقفی کیتو ژاپنی با طول 15 متر

  قابلیت حمل 8 تن بار

  کارکرد بسیار کم در حد نو

  ساخت و نصب جرثقیل شرکت فولاد هما

  homacrane

  در تصویر زیر چویه ساخت جرثقیل برای شرکت فولاد هما ار مشاهده می نمایید.این شرکت واقع در شهرک صنعتی اشتهادر می باشد.عملیات ساخت جرثقیل در تهران توسط مجموعه مکاترونیک انجاده شده است.پس از پروسه ساخت ،جرثقیل توسط کامیون به محل نصب برده شده و سپس نصب و تحویل مشتری گردیده است.پس از پروسه نصب پشتیبانی و سرویس جرثقیل تا دو سال برعهده مجموعه مکاترونیک می باشد.

  برای دیدن لینک تصویر در اینستاگرام کلیک کنید.

  ساخت و نصب جرثقیل 10 تنی

  تصویر زیر مربوطه به یک جرثقیل 10 تن می باشد.سفارش دهنده این جرثقیل یک شرکت تولیدی در شهرک صنعتی  خوارزمی می باشد.این جرثقیل به صورت کامل توسط مجموعه مکاترونیک آریا ساخته شده است.تصویر زیر مربوط به پروسه نصب جرثقیل می باشد.

  10toncrane

  برای دیدن لینک تصویر در اینستاگرام کلیک کنید.

  ساخت و نصب جرثقیل6 تنی

  در تصویر زیر پروسه نصب یک عدد جرثقیل سقفی 6 تن را مشاهده می کنید.این جرثقیل توسط مجموعه مکاترونیک آریا  برای یک انبار در شهرک صنعتی صفادشت ساخته شده است.در تصویر زیر مهندسین مجموعه مکاترونیک در حال آماده سازی قطعات مختلف جرثقیل می باشند.

  safadashtcrane

  برای دیدن لینک تصویر در اینستاگرام کلیک کنید.

  ساخت جرثقیل سقفی 15 تنی

  تصویر زیر مربوط به پروژه نصب جرثقیل 15 تنی در یک انبار می باشد.در این تصویر مهندسی علی عیسی احمدی(نفر اول از سمت چپ)دیده می شوند که در حال تست جرثقیل می باشند.کلیه امور مربوط به ساخت و نصب این جرثقیل توسط مجموعه مکاترونیک انجام شده است.

  crane 15 tons

  طراحی جرثقیل

  ساخت جرثقیل بزرگ و صنعتی  امری بسیار پیچیده و مهم است و لازم است که به صورت کاملا علمی و توسط افراد متخصص انجام شود. طراحی جرثقیل پروسه ای است که قبل از تولید جرثقیل انجام می شود.در طراحی جرثقیل قطعات مختلف براساس حداکثر میزان بار قابل حمل با جرثقیل طراحی می شوند.طراحی جرثقیل را می توان به دو بخش بزرگ تقسیم کرد.1-محاسبات مختلف برای طراحی جرثقیل 2-آماده سازی نقشه کلی و جزئی قطعات جرثقیل (این امر توسط نرم افزارهای مختلف و یا بر روی کاغذ انجام می شود) .

  Repair and maintenance crane manjil proge 1

  Repair and maintenance crane manjil proge 5

  در طراحی جرثقیل دو مورد اصلی وجود دارد.طراحی قطعات جرثقیل و طراحی ساختار اصلی جرثقیل با استفاده از قطعات طراحی شده.در طراحی جرثقیل می توان از نرم افزارهای مختلفی استفاده کرد.در این میان نرم افزارهای شبیه ساز و نرم افزارهای نقشه کشی بسیار کاربرد دارند.مجموعه جرثقیل مکاترونیک با طراحی و ساخت انواع جرثقیل مجموعه ای پیشرو در این زمینه می باشد.

  قیمت جرثقیل

  قیمت جرثقیل به موارد و پارامترهای مختلفی بستگی دارد.از مهم ترین پارامترهای و متغیرهای دخیل در قیمت جرثقیل  ،نوع جرثقیل (سقفی،دروازه ای ،نیم دروازه ای)و میزان بار قابل جابه جایی در جرثقیل می باشد.ظرفیت جرثقیل ها معمولا از 5 تن تا چند صد تن می باشد.به دلیل قیمت و هزینه های بالای ساخت جرثقیل معمولا قطعات لازم برای تولید جرثقیل توسط شرکت سفارش دهنده خریداری می شود .قطعات مورد نیاز برای خرید جرثقیل توسط مشاورین مجموعه به شرکت سفارش دهنده معرفی می شود.شرکت سفارش دهنده موظف به خرید قطعات و در اختیار قرار دادن این قطعات می باشد.مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا تنها حق الزحمه تولید و نصب جرثقیل را دریافت می کنند .

  متاسفانه به دلیل شرایط بازار (تغییر مداوم قیمت ها)و تنوع در درخواست های مشتریان نمی توان قیمت مشخصی برای خدمات جرثقیل ارائه کرد.اما به صورت حدودی می توان گفت که کمترین قیمت مربوط به جرثقیل های سقفی با ظرفیت 5 تن می باشد.این جرثقیل ها با قیمت حدود 300 تا 350 میلیون تومان تولید می شوند.در مورد جرثقیل های دروازه ای و نیم دروازه ای نیز باید اندازه و ارتفاع دروازه ها مشخص شود تا قیمت نهایی براورد و محاسبه شود.

  برندهای معتبر جرثقیل در ایران

  جرثقیل های خارجی مورد استفاده در ایران اکثرا از کشورهای بلغارستان و آلمان وارد می شوند.البته جرثقیل های وارداتی از بلغارستان سهم بیشتری در بازار ایران دارند.برندهای بالکانسکو اخو و پودم از جمله معتبرترین برندهای جرثقیل های تولید شده در بلغارستان هستند .برند بالکانسکو اخو نسبت به برند پودم قیمت پایین تری دارد و در ایران بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

  جرثقیل های آلمانی پس از جرثقیل های بلغارستانی بیشترین آمار جرثقیل های خارجی در ایران را دارند.در میان برندهای جرثقیل های المانی  نیزبرند جرثقیل دماگ در ایران محبوبیت بالایی دارد و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

  تست جرثقیل پس از نصب

  همانطور که در صفحات قبلی ذکر شده است جرثقیل قبل از بهره برداری و استفاده باید توسط نصاب های جرثقیل تست شود.تست جرثقیل باید با باری بیش از طرفیت اسمی جرثقیل تست شود.تست بار معمولا بین سی تا پنجاه در صد بیش از ظرفیت اسمی جرثقیل انجام می شود.

  ساخت جرثقیل های فوق سنگین

  برخی جرثقیل ها قدرت و توان بسیار بالایی دارند و می توانند وزن بالایی را بلند کنند.نمونه بارز جرثقیل های اینچنینی جرثقیل ها مورد استفاده در سدها می باشد. دقت داشته باشید که هرچقدر حجم بار جرثقیل بیشتر باشد لزوم افزایش امنیت جرثقیل بیشتر خواهد بود.به طور اختصاصی در مورد جرثقیل های مورد استفاده در سدها، این جرثقیل ها باید به صورت بلادرنگ عمل کنند .کارکرد صحیح این جرثقیل های بسیار مهم و حائز اهمیت است .

  جرثقیل های مورد استفاده در سد و ذوب آهن  از لحاظ ایمنی و کیفیت باید بسیار بالا باشند و با سایر جرثقیل ها تفاوت بسیار دارند.اغلب جرثقیل هایی که در ذوب آهن استفاده می شوند از لحاظ گروه کاری بیست و چهارساعته کار می کنند.ظریب بدنه این جرثقیل ها 4برابر جرثقیل های معمولی  است .برخی از این جرثقیل ها در حرارت بالا کار می کنند دارای سپر حرارتی هستند و استانداردهای بالای جهانی روی آنها اعمال می شود و مواردی نظیر خنک کننده های تابلو در این جرثقیل ها با جرثقیل های معمولی تفاوت بسیار دارد.این جرثقیل ها باید به صورت ويژه سرویس شوند .

  سازمان ها و مجموعه های بزرگ و عظیم که نمونه هایشان را در بالا ذکر کردیم معمولا دارای چندین جرثقیل مختلف هستند .برای مثال در مجموعه ذوب آهن بیش از 30 جرثقیل سقفی و دروازه ای استفاده می شود.مجموعه های اینچنینی علاوه بر اینکه جرثقیل های خود را توسط شرکتهایی سرویس و پشتیبانی می کنند ،اقدام به استخدام نیروهای ماهر و کاربلد در زمینه سرویس و تعمیر جرثقیل می نمایند تا در مواقع ضروری به صورت فورسماژور مشکل رفع گرد.

  دریک سالن بزرگ و عظیم می توان یک جرثقیل سقفی بزرگ نصب کرد و کلیه امور مربوط به جابه جایی را با آن جرثقیل انجام داد.دقت داشته باشید که طول جرثقیل های سقفی محدودیتی ندارد .برای مثال در یکی از پروژه ها انجام شده توسط مجموعه مکاترونیک آریا در یک سالن چند هزارمتری، جرثقیلی با طول هزار متر ساخته شده و مورد بهرهبرداری قرار گرفته است.

  مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا سابقه ساخت جرثقیل برای چندین سد مهم کشور را دارا می باشد.

  photo of all kind of crane

  تصویر بالا مدل های طراحی شده و نقشه کشی جرثقیل های سقفی ،نیم دروازه ای و دروازه ای را نشان می دهد.

  فروش قطعات دست دوم جرثقیل

  با توجه به رشد روز افزون قیمت های قطعات جرثقیل بسیاری از مشتریان در صورت نیاز به خرید قطعات،تمایل به خرید قطعات دست دوم جرثقیل دارند.با توجه به اینکه بسیاری از قطعات جرثقیل صرفا از آهن و فولاد ساخته شده است و کارکرد این قطعات تاثیری قابل ملاحظه در فرسوده شدن و افت کیفیت نخواهد داشت از این رو می توان در برخی موارد برای جرثقیل از قطعات دست دوم و کارکرده استفاده کرد.البته به این شرط که قطعات ذکر شده کاملا سالم باشند.مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا با هدف سرویس دهی کامل به مشتریان خود اقدام به ارائه و عرضه قطعات دست دوم جرثقیل نموده است.در زیر برخی قطعات دست دوم جرثقیل که در این مجموعه موجود است ذکر می شود.

  وینچ از 1 تا 20 تن

  چرخ و ریل

  تیر حمال

  کابل جمع کن

  یکی از مهمترینی قطعاتی که در بالا ذکر شد کابل جمع کن می باشد.کابل جمع کن ها تنوع و اندازه های مختلفی دارند .این قطعات ظرفیت و آمپرهای مختلفی دارند .قیمت کابل جمع کن ها به طول مسیر ،مقدار ولتاژمصرفی ومیزان ولتاژ وینچ بستگی دارد.طول مسیر تاثیر بسیار زیادی بر انتخاب اندازه و سایز قطعات کابل جمع کن دارد .در صورتی که طول مسیر زیاد باشه کابل مصرفی باید ضخیم تر باشد .همچنین کلاج  و موتور قوی تری داشته باشید و قسمتی که کابل در آن جمع می شود نیز باید بزرگتر باشد.طول مسیر نبای بیش از 150 متر می باشد زیرا کابل های موجود در بازار جوابگو نخواهند بود و همچنین محلی که کابل دور آن جمع می شود بی اندزه بزرگتر خواهد شد.

  vinch

  تصویر یک عدد وینچ جرثقیل

  جرثقیل های اتوماتیک

  برخی از جرثقیل ها این قابلیت را دارند که به صورت خودکار و اتوماتیک کار کنند و نیاز به اپراتور ندارند .برای مثال جرثقیل هایی که در نیروگاههای حرارتی کار می کنند را در نظر بگیرید.این جرثقیل ها در واقع جرثقیل های زباله سوز هستند که به صورت  بیست و چهار ساعته مانند ربات در حال کارکردن هستند .این جرثقیل ها توسط plc برنامه را دریافت می کنند .این جرثقیل ها در زمان های مشخصی خاموش شده و مورد تعمیر و سرویس قرار می گیرند.

  ریل کشی برای جرثقیل

  جرثقیل های سقفی ،دروازه ای و نیم دروزاه ای باید این توانایی را داشته باشند که هم در طول و هم عرض حرکت کنند.برای فراهم کردن این قابلیت نیاز به ریل کشی می باشد .ریل کشی برای جرثقیل های دروازه ای بر روی زمین انجام می شود.ریل کشی جرثقیل های سقفی نیز بر روی دیوار و محل نصب جرثقیل انجام می شود.در جرثقیل های نیم دراوزه های یک طرف ریل کشی بر روی زمین و طرف دیگر ریل کشی بر روی دیوار انجام می شود.

  تیره کرین (crane)یا تیر حمال تیرآهن هایی هست که در طول سالن نصب می شود وریل ها بر روی آنها قرار می گیرند .جرثقیل نیز بر روی این ریل ها در سالن حرکت می کنند.به این صورت که ابتدا این تیر آهن ها لول می شوند و درواقع بالا و پایین این تیرآهن ها به یک شکل در می آید.سپس ریسمان کشی می شوند.ریسمان کشی به این دلیل انجام می شود که مطمئن شویم ریل ها در یک خط قرار دارند. زمانی که دهنه ریل مشخص شد جرثقیل بر مبنای این ریل ها ساخته می شوند.در پروسه ریل گذاری پروسه های نظیر جوشکاری به کرات انجام می شود.

  دقت داشته باشید که در صورتی که ریل ها خراب باشند باعث می شود که چرخ ها ساییده می شود و بلبرینگ خرد می شود .در صورت عدم رفع مشکل  به مررو زمان سایش بسیار شدیدی ایجاد شده و موجب می شود که جرثقیل از حالت طبیعی خارج می شود و ممکن است حتی از ریل خارج شود.همچنین در صورت ایجاد فشار بالا ممکن است موتور جرثقیل نیز بسوزد. و ریل بر روی آنها قرار می گیرد و

  جرثقیل ها بیشتر برای جابه جایی مواد استفاده می شود حال این مواد هر چیزی می تواند باشد از آهن و تیراهن گرفته تا مواد شیمیایی یا دریچه های سد .در واقع هر شرکت و سالنی نیاز به این جرثقیل ها دارد .

  crane production 1

  هر چه تیر crane بزرگتر باشد ارتفاع و پهنای بیشتر می شود و ورق وفلزات نیز ضخیم تر می شود.در تصویری که مشاهده می کنید دهنده 16 متر هست و  ورق های تیرآهن ها نیز 10 میل هستند .در صورتی که دهنده برای مثال 20 متر شود ضخامت ارفتاع و سایر فاکتورها نیز افزایش پیدا می کنند .در واقع هرچه دهنه تیر crane ها کمتر باشد ضعیف تر خواهند بود.باری و وسیله ای که توسط جرثقیل بلند می شود هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی(در طول) به تیر کرین فشار می اورد و تیر کرین باید در هر دو حالت قوی باشد .

   

  _____________________________________________________________________________

  400086900982 64565

  چرخ روسی مخصوص جرثقیل دروزا ه ای بدون موتور

   _________________________________________________________________________________

  ساخت جرثقیل از جمله پیچیده ترین و مهم ترین فعالیت ها در حوزه جرثقیل می باشد.ساخت جرثقیل مستلزم دارا بودن سال ها  سابقه کار در زمینه جرثقیل توسط شرکت ها و افراد می باشد .ساخت جرثقیل نیاز به دارا بودن مهارت های برشکاری آهن ،جوشکاری ،مونتاژ،نصب و سیم کشی می باشد.در بسیاری از موارد برای کم کردن پیچیدگی ها و راحت تر کردن ساخت جرثقیل هر یک از پروسه های جرثقیل توسط تیم و یا شرکت مجزایی انجام می شود.

  ساخت جرثقیل نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد .بسیاری از مشکلاتی که ممکن است هرگز به ذهن سازندگان جرثقیل خطور نکند در حین ساختن جرثقیل اتفاق بیافتد.سازنده مهار و با تجربه  جرثقیل در صورت بروز موارد اینچنینی می تواند از تجربه خود و دانش مهندسی استفاده کرده و راهکارهایی مناسب و اثر بخش ارائه  دهد  .برای مثال یکی از مشکلات رایج حین ساخت جرثقیل این هست که ممکن است جرثقیل کاملا روی ریل ها تراز نشود .سازنده با تجربه جرثقیل معمولا کلگی ها با پیچ به پل اصلی وصل می کنند تا در صورتی که جرثقیل به صورت کامل روی ریل ها تراز نشد با شل و سفت کردن پیچ ها جرثقیل کاملا بر روی ریل تراز شده و روی ان قرار گیرد.

   

  مجموعه جرثقیل مکارتونیک قادر به ساخت و تولید انواع جرثقیل های سقفی ،دروازه ای و نیم دروازه ای می باشد و کلیه امور صفرتاصدی ساخت و تولید جرثقیل  در این مجموعه انجام می شود.

   

   

  مطالب و مقالات در مورد انواع جرثقیل

  نصب جرثقیل در تهران

  تعمیر جرثقیل

  ساخت جرثقیل

  نصب جرثقیل سقفی

  گارانتی جرثقیل

  خدمات پس از فروش جرثقیل

  تجهیزات مورد نیاز در نصب جرثقیل

  جرثقیل در تهران

  ریموت جرثقیل

  فروش جرثقیل

  اتاق کنترل جرثقیل

  ارائه مشاوره خرید و فروش جرثقیل

  تعمیر جرثقیل های سقفی

  تعمیر جرثقیل در تهران

  جرثقیل دروزاه ای

   


  کلیه حقوق و مزایای این وب سایت متعلق به جرثقیل مکاترونیک آریا می باشد.