دستگاه کپیر

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کپیر یکی از دستگاه‌های جانبی پیچیده و تخصصی جرثقیل است. این دستگاه کاربرد خاص و جالبی دارد. تصور کنید به هر دلیلی ریموت جرثقیل به مشکل برخورد کندیا بخواهید یک ریموت زاپاس برای روز مبادا داشته باشید؛ و یا تصور کنید گیرنده ریموت خراب و غیرقابل استفاده شود. در این شرایط باید قطعه موردنظر تعویض شود.

زمانی که شما ریموت یا گیرنده را تعویض می‌کنید؛ ریموت یا گیرنده فعلی باید با ریموت یا گیرنده قبلی با هم ست شود. انجام این کار توسط کپیر امکان‌پذیر است. ریموت و فرستنده هرکدام دارای برنامه و نرم افزا می‌باشند. باید بدانید که این‌طور نیست که این دو دستگاه به‌راحتی باهم ست بشوند.

در زیر تصویر یک عدد کپیر را مشاهده می‌کنید. از این دستگاه برای ست کردن ریموت و گیرنده استفاده می‌شود.

 

copier

اما شاید بپرسید که چرا جرثقیل به این صورت کار می‌کند و چرا این قابلیت در جرثقیل نیست که این دو دستگاه به‌راحتی و بدون کپیر باهم ست شوند. یکی از دلایل این موضوع موارد امنیتی است. زیرا اگر این دو به‌راحتی باهم مچ و ست می‌شدند ممکن بود کسی شیطنت کند و با تهیه ریموت، از بیرون از مجموعه بخواهد جرثقیل را کنترل کند.

داخل این فرستنده‌ها و گیرنده‌ها کریستال وجود دارد. این کریستال‌ها فرکانس‌ها را یکی می‌کنند. کریستال فرستنده و گیرنده باید یکی باشد. برای مثال اگر کریستال فرستنده مثلاً 32 است کریستال گیرنده نیز باید 32 باشد. در غیر این صورت باز سیستم کار نمی‌کند و تداخل فرکانس ایجاد می‌شود.

 

 

 


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.