تاثیر قطع ناگهانی برق بر کارکرد جرثقیل

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در روزهای اخیر شاهد قطعی پی‌درپی و روزانه برق بودیم. قطعی ناگهانی برق جدا از اینکه باعث تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها می‌شود، بر کارکرد تجهیزات برقی نیز تأثیرگذار است و ممکن است باعث سوختن برخی از قطعات برقی شود. در مورد جرثقیل، گرچه با قطعی برق جرثقیل از کار می‌افتد اما این قطعی برق‌ها تأثیری بر قطعات جرثقیل نخواهند گذاشت. دلیل این امر هم  وجود سیستم‌های قدرتمند پاور کنترل است. به دلیل وجود همین سیستم‌های قدرتمند، قطع و وصل شدن برق تأثیری بر قطعات و موتور جرثقیل نخواهد داشت.

استفاده از ژنراتور برای تأمین برق جرثقیل

در روزهای اخیر که آمار قطعی برق بالا رفته نیز بسیاری در مورد تأمین برق جرثقیل سؤالاتی مطرح می‌کنند. بسیاری از شرکت‌هایی که با جرثقیل کار می‌کنند برای استفاده از جرثقیل در مواقع قطعی برق تمهیداتی می‌اندیشند. برخی از مشتریان جرثقیل در مورد ups سؤالاتی مطرح می‌کنند به این صورت که آیا ups قادر به تأمین و ذخیره برق موردنیاز جرثقیل است یا خیر؟ باید عرض کنیم که ups به‌هیچ‌عنوان توان تأمین برق جرثقیل‌های متوسط و بزرگ را ندارد. زیرا این جرثقیل‌ها نیاز به برق با آمپر بالا دارند درحالی‌که ups توان تولید چنین برقی  را ندارد. برای تأمین برق جرثقیل می‌توان از دیزل ژنراتور استفاده کرد.

از ژنراتور در مواقع قطعی برق استفاده می‌شود. با استفاده از ژنراتور می‌توان برق موردنیاز جرثقیل را تولید کرد. در جرثقیل‌های بزرگ که با برق سه فاز کار می‌کنند نیاز هست که ژنراتور برق سه فاز تولید کند. برای جرثقیل‌های کوچک‌تر که برق تک فاز دارند نیز برق تک فاز تولید می‌شود. یکی از نمونه کارهای راه‌اندازی ژنراتور توسط مجموعه مکاترونیک آریا، راه‌اندازی ژنراتور در سد زاگرس (گیلان غرب) بوده است.

در برخی مکان‌ها که امکانات برق شهری وجود ندارد می‌توان از ژنراتور برای تأمین برق جرثقیل استفاده کرد. در این شرایط ژنراتور به‌تنهایی اقدام به تأمین برق موردنیاز می‌نماید. هرچند این راهکار ممکن است ازلحاظ اقتصادی به‌صرفه نبوده و گران باشد. همچنین استفاده از ژنراتور به‌صورت درازمدت معایبی دارد که در زیر برخی از آن‌ها را نام می‌بریم.

-از ژنراتور نباید بیش از یک هفته به‌صورت مداوم استفاده کرد. در صورت استفاده بیش‌ازحد از ژنراتور امکان خرابی و آسیب دیدن آن وجود دارد.

-ژنراتور سروصدای زیادی تولید می‌کند

-استهلاک ژنراتورها بالاست

نکته: ژنراتورهایی  که برق جرثقیل را تولید می‌کنند باید بتوانند برق با آمپر بالا تولید کنند. زیرا برق با آمپر کم به موتور جرثقیل آسیب می‌زند.


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.