jaresaghilmechateronic

  تاثیر قطع ناگهانی برق بر کارکرد جرثقیل

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  در روزهای اخیر شاهد قطعی پی در پی و روزانه برق بودیم.قطعی ناگهانی برق جدا از اینکه باعث تعطیلی بسیاری از کسب و کارها می شود ،بر کارکرد تجهیزات برقی نیز تاثیرگذار است و ممکن است باعث سوختن برخی از قطعات برقی شود.در مورد جرثقیل ،گرچه با قطعی برق جرثقیل از کار می افتد اما این قطعی برق ها تاثیری بر قطعات جرثقیل نخواهند گذاشت.دلیل این امر هم  وجود سیستم های قدرتمند پاور کنترل می باشد.به دلیل وجود همین سیستم های قدرتمند ،قطع و وصل شدن برق تاثیری بر قطعات و موتور جرثقیل نخواهد داشت.

  استفاده از ژنراتور برای تامین برق جرثقیل

  در روزهای اخیر که آمار قطعی برق بالا رفته نیز بسیاری در مورد تامین برق جرثقیل سوالاتی مطرح می کنند.بسیاری از شرکت هایی که با جرثقیل کار می کنند برای استفاده از جرثقیل در مواقع قطعی برق تمهیداتی می اندیشند. برخی از مشتریان جرثقیل در مورد ups سوالاتی مطرح می کنند به این صورت که آیا ups قادر به تامین و ذخیره برق مورد نیاز جرثقیل است یا خیر؟باید عرض کنیم که ups به هیچ عنوان توان تامین برق جرثقیل های متوسط و بزرگ را ندارد.زیرا این جرثقیل ها نیاز به برق با آمپر بالا دارند در حالیکه ups توان تولید چنین برقی  را ندارد. برای تامین برق جرثقیل می توان از دیزل ژنراتوراستفاده کرد.

  از ژنراتور در مواقع قطعی برق استفاده می شود.با استفاده از ژنراتور می توان برق مورد نیاز جرثقیل را تولید کرد.در جرثقیل های بزرگ که با برق سه فاز کار می کنند نیاز هست که ژنراتور برق سه فاز تولید کند.برای جرثقیل های کوچک تر که برق تک فاز دارند نیز برق تک فاز تولید می شود.یکی از نمونه کارهای راه اندازی ژنراتور توسط مجموعه مکاترونیک آریا،راه اندازی ژنراتور در سد زاگرس (گیلان غرب) بوده است.

  در برخی مکان ها که امکانات برق شهری وجود ندارد می توان از ژنراتور برای تامین برق جرثقیل استفاده کرد.در این شرایط ژنراتور به تنهایی اقدام به تامین برق مورد نیاز می نماید.هرچند این راهکار ممکن است از لحاظ اقتصادی به صرفه نبوده و گران باشد .همچنین استفاده از ژنراتور به صورت درازمدت معایبی دارد که در زیر برخی از آنها را نام می بریم.

  -از ژنراتور نباید بیش از یک هفته به صورت مداوم استفاده کرد.در صورت استفاده بیش از حد از ژنراتور امکان خرابی و آسیب دیدن آن وجود دارد.

  -ژنراتور سروصدای زیادی تولید می کند

  -اصطحلاک ژنراتورها بالاست

   

  نکته :ژنراتورهایی  که برق جرثقیل را تولید می کنند باید بتوانند برق با آمپر بالا تولید کنند.زیرا برق با آمپر کم به موتور جرثقیل آسیب می زند.


  مکاترونیک آریا

  جرثقیل مکاترونیک آریا
  بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
  نصب جرثقیل
  جوشکاری جرثقیل
  قطعات جرثقیل

  آخرین مطالب

  کلیه حقوق و مزایای این وب سایت متعلق به جرثقیل مکاترونیک آریا می باشد.