نصب ترمز جرثقیل سقفی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نصب ترمز در جرثقیل‌های سقفی ازجمله اقداماتی هست که برای افزایش و ارتقاع امنیت جرثقیل انجام می‌شود. انتخاب ترمز جرثقیل بر اساس اندازه و تناژ جرثقیل انجام می‌گیرد. ترمزها در جرثقیل‌های بزرگ مورداستفاده بیشتری دارند. بسیاری از جرثقیل‌های قدیمی ترمز ندارند و ترمز در این جرثقیل‌ها باید اضافه گردد.

about installing crane

نصب ترمز در جرثقیل‌های بزرگ

ترمزهای جرثقیل‌های بزرگ در بیشتر موارد هیدرولیکی هستند. عملکرد ترمز به این صورت است که زمانی که از ترمز جرثقیل استفاده می‌شود، ترمز به‌صورت کاملاً محکم موتور جرثقیل را نگه می‌دارد و اجازه حرکت و تکان خوردن به موتور نمی‌دهد. زمانی که اپراتور برای حرکت موتور به آن برق می‌دهد، موتور شروع به پمپاژ روغن کرده و میله هیدرولیک را محکم نگه می‌دارد. همچنین در این حالت برق به مگنت‌ها نیز می‌رسد و مگنت‌ها شفت موتور را آزاد می‌کنند و درنهایت باعث حرکت موتور و درنهایت حرکت جرثقیل می‌شوند.

در لینک ترمز هیدرولیکی که توسط مکاترونیک  برای نیروگاه منجیل نصب‌شده است را مشاهده خواهید کرد.

 

aryacranenewproject14000206 8

ترمز هیدرولیکی جرثقیل

ترمز در جرثقیل‌های کوچک

یک مدل ترمز برای موتورهای کوچک مکنتی موجود است. این ترمز با برق dc کار می‌کند. درواقع برق شهر با بریج به dc تبدیل می‌شود و بعد به ترمز وصل می‌شود. درنهایت ترمز آزادشده و باعث حرکت موتور می‌شود. ترمزهای کوچک و بزرگ جدا از موارد استفاده که به‌اندازه جرثقیل مربوط می‌شود مکانیسم و عملکرد مشابهی دارند.

مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا خدمات نصب ترمز جرثقیل را انجام می‌دهد.

 


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب