5 نکته ای که هنگام خریدجرثقیل دست دوم باید مد نظر داشته باشید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ازآنجاکه عدم اطمینان اقتصادی در بازار جرثقیل همچنان وجود دارد، تولیدکنندگان جرثقیل در مورد افزایش تولید و افزایش موجودی محتاطانه عمل کرده‌اند. جرثقیل‌های قیمت بسیار بالایی دارند و برای تولیدکنندگان به‌صرفه نیست که تعداد زیادی جرثقیل تولید کنند و سپس به دنبال مشتری باشند. این امر خود باعث رونق بازار جرثقیل‌های دست‌دوم می‌شود.

 خرید یک جرثقیل مستعمل، زمانی که هزینه جایگزینی برای یک جرثقیل جدید بسیار زیاد است، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در زیر 5 نکته مهم ذکرشده است که هنگام خرید جرثقیل دست‌دوم باید در نظر بگیریم.

1-بودجه: این باید اولین مورد در هنگام خرید جرثقیل مستعمل باشد. اغلب، این مرحله نادیده گرفته می‌شود زیرا زمان محدود است. ممکن است شرکت شما به‌تازگی یک قرارداد بزرگ منعقد کرده باشد، تجهیزات موجود شما در حد کافی نباشد، یا برنامه‌های شما برای خرید جرثقیل جدید به دلیل قیمت‌های بالا و در دسترس بودن محدود از مسیر خارج‌شده است. جستجو برای یک جرثقیل مستعمل می‌تواند بسیار دشوار باشد. داشتن برنامه‌ای برای میزان هزینه‌ای که می‌خواهید خرج کنید به شما کمک می‌کند جستجو را محدود کنید، روند را تسریع کنید و معیاری برای تصمیم‌گیری ارائه دهید..

2- تاریخچه و میزان کارکرد جرثقیل: در صورت امکان، باید تاریخچه جرثقیل و برنامه‌ای که در آن از جرثقیل استفاده‌شده است را در نظر بگیرید. موقعیت جغرافیایی و کاربرد به‌اندازه مدل سال و ساعت مهم است. همه ما می‌دانیم که شرایط محیطی می‌تواند عوارض زیادی را بر جرثقیل وارد کند. خوردگی یکی از مخرب‌ترین عناصر است که گاهی اوقات نادیده گرفته می‌شود. همچنین تخریب یا بارگذاری ضربه‌ای در حین استفاده می‌تواند به همان اندازه به جرثقیل آسیب برساند. هنگام بررسی تاریخچه، بررسی اینکه آیا سازنده گزارشی از تصادف یا آسیب تعمیر اساسی دارد یا خیر، مهم است. اگر تعمیرات انجام‌شده باشد، باید به‌درستی مستند شده و به‌صورت اصولی انجام‌شده باشد.

3-بازرسی - یک بازرسی جامع در فرآیند خرید جرثقیل مستعمل باید انجام شود. استخدام یک "بازرس جرثقیل تأییدشده مستقل" می‌تواند هزینه خوبی باشد. بازرسی آن‌ها می‌تواند در زمان، پول شما صرفه‌جویی کند و با اجتناب از تعمیر اساسی در جاده از اشتباه پرهزینه جلوگیری کند. داشتن یک بازرسی جامع به شما کمک می‌کند تا تصمیمی آگاهانه بگیرید و به شما امکان می‌دهد همه گزینه‌های خود ازجمله هزینه تعویض را در نظر بگیرید.

4-سال تولید جرثقیل؟ - یک سؤال خوب این است: آیا می‌توانید یک اپراتور مجرب برای راه‌اندازی جرثقیل پیدا کنید؟ سؤال دیگری که باید در نظر گرفت این است: یافتن قطعات یدکی و پشتیبانی فنی چقدر دشوار خواهد بود؟ و در آخر: آیا سازنده هنوز در حال فعالیت است یا توسط شرکت دیگری خریداری‌شده است؟ خرید جرثقیل مستعمل 5-10 ساله ممکن است مشکلی نداشته باشد، اما جرثقیل‌های قدیمی چالش‌های خود را خواهند داشت. جرثقیل‌های قدیمی ممکن است هنوز توسط برخی از مشتریان به دلیل کاربردهای خاص مانند چرخه کاری، راندن شمع، استودورینگ و غیره ترجیح داده شوند. ممکن است استفاده از آن‌ها آسان‌تر، ازنظر مکانیکی سازگارتر باشد و ظرفیت‌های بهتری داشته باشند. بااین‌حال، این جرثقیل‌ها اغلب دارای فناوری محدودی هستند. خوشبختانه جرثقیل‌های قدیمی را می‌توان توسط تجهیزاتی به‌روزرسانی کرد و ارتقاء داد..

5-آیا ارزش خرید یک جرثقیل مستعمل "همان‌طور که هست" است یا نیاز به تعمیر دارد؟ – خرید جرثقیل مستعمل به‌احتمال‌زیاد نیاز به تعمیر یا بازسازی دارد. اگر این جرثقیل‌ها به‌درستی خریداری شوند، می‌توانند معاملات استثنایی داشته باشند و می‌توانند به "شرایط جدید" بازگردانده شوند.

این می‌تواند یک سرمایه‌گذاری مناسب باشد و یک گزینه اقتصادی عالی برای جایگزینی تجهیزات گران‌قیمت باشد.

لینک منبع : https://wheco.com/2012/06/buying-a-used-crane/

 


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.