اجاره جرثقیل

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجاره جرثقیل یکی از خدماتی هست که جرثقیل‌داران ارائه می‌دهند. برخی جرثقیل را صرفاً جهت دادن اجاره خریداری می‌کنند؛ برخی نیز شرکت خود را جمع‌آوری کرده‌اند و به دلیل تغییر شغل و کسب‌وکار اقدام به انجام این کار می‌کنند.

برخی افراد نیز تنها برای مدت‌زمان کوتاهی نیاز به استفاده از جرثقیل‌دارند. خرید جرثقیل برای این افراد ابداً مقرون‌به‌صرفه نیست. ازاین‌رو این افراد به اجاره کردن جرثقیل روی می‌آورند. اجاره جرثقیل، بیشتر در جرثقیل‌های تاورکرین و سایر جرثقیل‌های متحرک اتفاق می‌افتد. بااین‌حال اجاره جرثقیل‌های دروازه‌ای و سقفی نیز در مواردی متعددی دیده‌شده است. هرچند جابه‌جایی این جرثقیل‌ها هزینه‌بر است اما با توجه به قیمت بالای این جرثقیل‌ها، اجاره قابل توجیه است. در صورت اجاره باید جرثقیل به محل موردنظر برده و نصب شود.

مجموعه ما آمادگی دارد که هم به اجاره دهندگان و هم به اجاره گیرندگان مشاوره لازم را ارائه دهد.

هنگام اجاره جرثقیل به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

آیا برای شروع یک پروژه ساختمانی تجاری آماده می‌شوید؟ احتمالاً برای انجام کارهای سنگین به جرثقیل نیاز خواهید داشت. اگر خرید جرثقیل در بودجه نیست، اجاره جرثقیل برای پروژه شما ممکن است گزینه مقرون‌به‌صرفه تری باشد. شما می‌خواهید با یک شرکت معتبر اجاره جرثقیل تماس بگیرید تا در مورد نیازهای خود صحبت کنید، اما ممکن است ندانید که به چه جرثقیلی نیاز داشته باشید یا چگونه جرثقیل را تهیه کنید. قبل از برقراری تماس، این هشت سؤال ضروری را از خود بپرسید تا مطمئن شوید که از زمان خود بهترین استفاده را می‌کنید. مجهز بودن به اطلاعات حیاتی به شرکت اجاره جرثقیل کمک می‌کند تا به شما در مورد اینکه کدام جرثقیل مناسب پروژه شماست، راهنمایی کند.

1-چه چیزی را می‌خواهم بلند کنم؟ اساسی‌ترین سؤالی که هنگام اجاره جرثقیل باید به آن پاسخ داده شود این است: وزن بار یا بارهایی که باید بلند کنید چقدر است؟ به‌هرحال، این دلیلی است که شما به فکر استفاده از جرثقیل هستید. دانستن وزن سنگین‌ترین اقلام حیاتی است. دانستن وزن بالابر بدیهی به نظر می‌رسد، اما ممکن است چیزی بیش ازآنچه در ابتدا آشکار است وجود داشته باشد. بسیار مهم است که درک خوبی از وزن واقعی بارهای خود داشته باشید زیرا اندازه بارهای شما درنهایت اندازه جرثقیل موردنیاز برای بلند کردن آن‌ها را تعیین می‌کند. ایمنی و کارایی هر دو حکم می‌کنند که ارزش بار تا حد معقولی از دقت مشخص باشد. بهترین مکان برای به دست آوردن ارزش وزن بار شما معمولاً نقشه‌های سازندگان است. تعیین وزن از روی نقشه‌ها امکان‌پذیر نیست، پس باید بار را وزن یا محاسبه کرد. فردی بادانش کافی از مورد باید این عملکرد حیاتی را انجام دهد. درهرصورت، شما باید وزن بار خود را بدانید. هیچ‌وقت حدس نزن و خودسرانه به ارزش بار خود وزن اضافه نکنید. ممکن است فکر کنید که محافظه‌کارانه است، اما درواقع باعث ایجاد خطایی می‌شود که ممکن است بعداً شما را دچار مشکل کند. اضافه کردن به بار شما بهتر است به‌طور صریح و با ورودی شرکت جرثقیل با افزودن یک‌بار "احتمالی" با مقدار مناسب انجام شود. ابعاد بار نیز ممکن است نگران‌کننده باشد. اقلام بزرگ ممکن است مشکلات حمل‌ونقل ایجاد کنند. همچنین مکان مرکز ثقل باید مشخص باشد. باید با نقشه‌های سازندگان مشورت کرد. اگر مکان مرکز ثقل برای بار شما مشخص نشده است، باید محاسبه شود. یک شرکت اجاره جرثقیل با خدمات کامل می‌تواند به شما در تعیین وزن جسمی که باید هنگام اجاره جرثقیل بلند کنید کمک کند.

2- چه مدت به جرثقیل نیاز خواهم داشت؟

قبل از اینکه جرثقیل اجاره کنید، باید از مدت‌زمانی که برای استفاده از جرثقیل نیاز دارید بدانید. هر چه مدت‌زمان بیشتری از جرثقیل استفاده کنید، هزینه آن بیشتر خواهد بود. یکی از نگرانی‌های مهم هزینه جابجایی جرثقیل است. جرثقیل‌های تمام زمینی برای راندن در بزرگراه‌ها طراحی‌شده‌اند و نسبت به جرثقیل‌های خزنده به‌صرفه‌تر هستند. جرثقیل‌های بزرگ‌تر همه‌جانبه عموماً به یک محموله جداگانه از یک یا دو کامیون وزنه تعادل نیاز دارند. بااین‌حال، جرثقیل‌های خزنده ممکن است برای رساندن جرثقیل به آنجا از کمتر از یک دوجین تا بیش از ده‌ها کامیون نیاز داشته باشند. بنابراین، برای اینکه یک جرثقیل خزنده بزرگ مقرون‌به‌صرفه باشد، معمولاً باید برای مدتی در سایت مورداستفاده قرار گیرد. به خاطر داشته باشید که تمام این قطعات باید در محل کار شما مونتاژ و سپس جدا شوند. حمل‌ونقل جرثقیل خزنده بزرگ برای ایجاد یک بالابر به‌ندرت مقرون‌به‌صرفه است.

3 -جرثقیل را در کجا قرار دهم؟ مکان در انتخاب جرثقیل بسیار مهم است. مکان جرثقیل در رابطه با نقاط انتخاب و مکان موردنیاز، شعاع انتخاب (های) شما را تعیین می‌کند. انتخاب مکان مناسب برای جرثقیل می‌تواند به دلیل وجود موانعی که ممکن است حرکت جرثقیل را محدود کند، پیچیده باشد.

4- جرثقیل چگونه به آنجا می‌رسد؟ اکنون‌که نوع و اندازه جرثقیل مورداستفاده و محل قرار دادن آن را مشخص کرده‌اید، ضروری است که وسایلی را که جرثقیل را در آنجا قرار می‌دهید در نظر بگیرید.

5- کسی جرثقیل را راه‌اندازی خواهد کرد؟ شرکت‌های اجاره دهنده دو گزینه را در اختیار شما قرار می‌دهند: 1- گزینه اجاره جرثقیل وجود دارد که به آن اجاره "لخت" می‌گویند. و گزینه 2 این هست که جرثقیل، اپراتور و کارکنان پشتیبانی را در آنچه ترتیب «عملکرد و نگهداری» (O&M) نامیده می‌شود، فراهم می‌کنند.

6- چگونه سایت خود را برای جرثقیل آماده کنم؟ اجاره دهندگان جرثقیل از «نهاد کنترل‌کننده» که معمولاً شما یا مشتری شما هستید، می‌خواهد تا سطحی را به اپراتور جرثقیل ارائه دهد که «محکم، زه کشی و به میزان کافی برای پشتیبانی و درجه سطح تجهیزات کافی باشد». ممکن است نیاز به استخدام یک مهندس ژئوتکنیک برای ارزیابی سایت در کاربردهای حیاتی پس از اجاره جرثقیل باشد. این مهندسین ما فشارهای زمینی را که تجهیزات ما بر روی سایت شما اعمال می‌کنند، به شما ارائه می‌دهند.

7- خطراتی وجود دارد که اپراتور جرثقیل باید در مورد آن بداند؟ ملاحظات و خطرات اضافی ممکن است شامل خطوط برق هوایی، تأسیسات مدفون یا سازه‌های دیگر باشد. بسیار مهم است که هنگام استفاده از جرثقیل در سایت خود، وجود هرگونه خطر احتمالی را در نظر بگیرید و به شرکت اجاره اطلاع دهید


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.