عواقب استفاده نادرست از جرثقیل

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 هنگام استفاده از جرثقیل، کار اپراتورهای جرثقیل و جابجایی آن‌ها با بارها باید نظارت شود. هرگونه کار نادرست با جرثقیل یا چرخش بار آن می‌تواند عواقب خطرناکی را در پی داشته باشد. این می‌تواند شامل آسیب شدید یا فروپاشی ساختاری باشد که می‌تواند منجر به آسیب قابل‌توجهی به جرثقیل و اطراف آن شود. در زیر برخی از موارد مهم که باعث خرابی جرثقیل می‌شود را ذکر می‌کنیم.

 -اپراتورهای جرثقیل که بارها را با زاویه به‌جای عمودی بلند می‌کنند، می‌توانند باعث ساییدگی طناب‌ها شده و منجر به بارهای نوسانی شوند که یک خطر ایمنی هستند.

چرخاندن وسایل طولانی با استفاده از کابل آویز استفاده نادرست از اجزای جرثقیل است و این می‌تواند به‌طورکلی جرثقیل را تحت‌فشار قرار دهد.

کارمندان مسیرهای جرثقیل متحرک خود را به‌درستی برنامه‌ریزی نمی‌کنند، که می‌تواند منجر به برخورد جرثقیل به دیگری شود که می‌تواند باعث آسیب جدی شود.

نادیده گرفتن بارهای بالابر: تلاش برای بلند کردن وزن بیش‌ازحد می‌تواند باعث خرابی یا واژگونی جرثقیل شود.

- برگرداندن بارها و ایجاد بارهای ضربه‌ای (سرعت بیش‌ازحد درزمانی که بار از روی زمین بلند می‌شود)، می‌تواند باعث ایجاد کشش شود. جرثقیل‌ها برای بلند کردن بارها به‌طور پیوسته و تدریجی طراحی‌شده‌اند - آن‌ها نمی‌توانند افزایش یا کاهش ناگهانی بار را تحمل کنند.

 بسیاری از خرابی‌های جرثقیل به دلیل درک نادرست از اظهارات/دستورالعمل‌های سازنده اتفاق می‌افتد، بنابراین مهم است که به خاطر داشته باشید که تعمیر و نگهداری منظم تمام اجزای جرثقیل را انجام می‌دهید

- اجزای فرسوده اجزای مختلف یک جرثقیل برای کارکرد مؤثر نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر دارند. اگر این کار انجام نشود می‌تواند باعث سایش بیش‌ازحد شود که درنهایت منجر به خرابی جرثقیل می‌شود

- برخی از مواردی که برای جلوگیری از ساییدگی و فرسودگی باید آن‌ها را به‌طور منظم نگهداری کنید عبارت‌اند از:

-بررسی نظم گیربکس‌ها برای اطمینان از عدم نشتی روغن

- ترمز: ترمزها به‌طور طبیعی در طول زمان فرسوده می‌شوند و نیاز به بازرسی مکرر دارند. این کار برای تصمیم‌گیری در مورد مناسب بودن آن‌ها برای هدف قبل از استفاده انجام می‌شود تا از خرابی برنامه‌ریزی نشده جلوگیری شود.

- چرخ‌دنده و بلبرینگ: این قطعات برای عملکرد مؤثر نیاز به روغن‌کاری کافی دارند. گریس در درجه اول برای سیم طناب‌ها، غلتک‌ها و یاتاقان‌های ساده استفاده می‌شود. روغن برای روان کاری بلبرینگ‌ها و رولبرینگ چرخ‌دنده‌های چرخشی و بالابر استفاده می‌شود. اگر هر یک از این اجزا به‌درستی روغن‌کاری نشده باشند، می‌توانند باعث ازکارافتادن جرثقیل شوند. طناب بالابر، زنجیر و بالابر زنجیری طناب‌های بالابر و زنجیر بار نیز باید به‌درستی روغن‌کاری شوند، در غیر این صورت ممکن است فرسوده شوند - یک زنجیر بالابر اگر روغن‌کاری نشود تنها در چند هفته آسیب می‌بیند. علاوه بر این، طناب‌های بالابر در صورت خشک شدن یا زنگ‌زدگی شروع به شکسته شدن و خرد شدن می‌کنند. برای اینکه این قطعات به‌طور مؤثر کار کنند، دستورالعمل‌های سازنده را دنبال کنید و جرثقیل‌های خود را تحت بررسی‌های مکرر و معاینات دوره‌ای قرار دهید.

بازرسی و روغن‌کاری منظم بهترین شکل تعمیر و نگهداری پیشگیرانه است، زیرا می‌تواند به اطمینان از ایمنی کارکنان شما، کاهش زمان خرابی پرهزینه و افزایش چرخه عمر کلی تجهیزات کمک کند.

با بازرسی‌های مکرر خرابی جرثقیل خود را کاهش دهید به حداقل رساندن خطر خرابی جرثقیل به نفع کسب‌وکار شما است - باعث کاهش زمان خرابی و افزایش بهره‌وری می‌شود. همچنین این‌یک الزام قانونی برای شما است. استخدام یک ارائه‌دهنده بازرسی باصلاحیت تضمین می‌کند که شما به‌عنوان یک شرکت دارای اعتبار و دفاع در برابر دعاوی هستید و همچنین هزینه‌ها را کاهش می‌دهد زیرا تجهیزاتی که به‌درستی بازرسی‌شده‌اند قابل‌اعتمادتر هستند.


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.