انواع بالابرهای جرثقیل براساس تکنولوژی مورد استفاده

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طیف وسیعی از بالابرها که از روش بلند کردن زنجیره‌ای استفاده می‌کنند، یک گزینه به‌طورکلی نسبت به همتایان طناب سیمی آن‌ها ترجیح داده می‌شود. بالابرهای زنجیره‌ای احتمالاً رایج‌ترین ماشین‌آلاتی هستند که برای بلند کردن و پایین آوردن تجهیزات استفاده می‌شوند. آن‌ها برای بلند کردن بار به‌صورت عمودی با استفاده از قلاب متصل به یک زنجیر طراحی‌شده‌اند که سپس به‌صورت دستی، الکتریکی، پنوماتیک یا هیدرولیکی رانده می‌شود. بالابر زنجیری می‌تواند برای مواقعی که معمولاً به بالابر در همان مجاورت نیاز است یا برای زمانی که به‌ندرت به بالابر در چندین مکان مختلف نیاز است، ثابت باشد. در زیر برخی از انواع بالابرها را نام‌برده و در مورد آن‌ها توضیح می‌دهیم.

1 بالابر / بالابر اهرمی ضامن‌دار دستی: بالابرهای اهرمی ضامن‌دار دستی به‌عنوان بالابرهای کششی نیز شناخته می‌شوند و بار را بلند می‌کنند. آن‌ها یک قطعه بسیار همه‌کاره از تجهیزات بالابر هستند و توسط LiftingSafety توسط بسیاری از تولیدکنندگان ازجمله Yale، Tiger Lifting، Kito، Hackett، Tractel، Pfaff و Ingersoll Rand به‌صورت آنلاین ارائه می‌شوند. ارتفاع بالابر می‌تواند مطابق با نیاز مشتریان ما باشد.

2- بالابر زنجیر دستی: بالابرهای زنجیره‌ای دستی (که معمولاً به‌عنوان بلوک زنجیره‌ای یا بلوک و تکل نیز شناخته می‌شود) قطعه‌ای از تجهیزات بالابر قابل‌حمل هستند که در پیکربندی‌های همه‌کاره موجود هستند. آن‌ها با بسیاری از سناریوهای کاری جایگزین و با محیط‌های کاری ازجمله تأسیسات دائمی و موقت بسیار سازگار هستند. ما بالابرهای زنجیر دستی را از بسیاری از تولیدکنندگان باکیفیت برتر دنیا ازجمله Ingersoll Rand، Tiger Lifting، Pfaff، Tractel، Hadef و William Hackett ارائه می‌دهیم. ما دائماً تولیدکنندگان جدیدی را به کاتالوگ خود اضافه می‌کنیم.

3- بالابرهای زنجیره‌ای برقی: ما طیف وسیعی از بالابرهای زنجیره‌ای برقی را برای مطابقت با اکثر کاربردها از بسیاری از تولیدکنندگان پیشرو بالابر باکیفیت ازجمله Yale، RWM، Donati، Tractel، Verlinde، Kito ارائه می‌کنیم. ما دائماً به دنبال تولیدکنندگان جدید با ویژگی‌های تجهیزات بالابر اضافی هستیم تا بتوانیم تمام نیازهای مشتریان خود را برآورده کنیم. گزینه‌های بالابرهای زنجیری برقی که ما ارائه می‌دهیم بسیار شبیه به بالابرهای زنجیری دستی هستند، با اضافه کردن حرکات برقی، برخلاف نیاز به تلاش دستی برای بالا بردن یا جابجایی بار در امتداد تیر. بالابرهای برقی ما مجهز به سیستم تعلیق قلابی یا یک چرخ‌دستی یکپارچه یا برقی هستند و می‌توان آن‌ها را با آویز دکمه‌فشاری یا با کنترل از راه دور رادیویی کنترل کرد.

 آپشن ها با سرعت‌های بالابر آهسته، سریع یا متغیر در دسترس هستند

4- بالابر زنجیر پنوماتیک (بالابر زنجیری هوای فشرده): بالابرهای زنجیره‌ای پنوماتیکی یا به‌عنوان بالابرهای هوا ازنظر ویژگی‌ها بسیار شبیه به بالابرهای زنجیره‌ای الکتریکی هستند، به‌جز اینکه بالابر از طریق هوای فشرده تغذیه می‌شود، در مقابل نیاز به منبع تغذیه الکتریکی مناسب محدود می‌شود. یکی از مزایای اصلی بالابر هوا این است که چرخه کاری آن‌ها 100٪ است. به‌طور مؤثر این بدان معنی است که بالابرهای زنجیره‌ای بالابر پنوماتیک برای استفاده مداوم مانند محیط‌های تولیدی مناسب هستند، همچنین به این معنی است که آن‌ها برای بالابرهای به‌خصوص طولانی که در آن موتور الکتریکی بیش‌ازحد گرم می‌شود مناسب هستند. بالابرهای زنجیر هوای فشرده دارای سرعت بالابری متغیر هستند، هرچه کاربر دکمه را بیشتر فشار دهد هوای بیشتری از شیر عبور می‌کند و بالابر سریع‌تر بالا یا پایین می‌رود.

5- بالابرهای زنجیره‌ای هیدرولیک: بالابرهای زنجیری هیدرولیک ازنظر ویژگی‌ها بسیار شبیه به بالابرهای پنوماتیکی هستند، به‌جز این‌که بالابر از روغن هیدرولیک تغذیه می‌کند نه با یک خط هوای فشرده. مزایای اصلی بالابر زنجیره‌ای بالابر هیدرولیک مانند بالابر زنجیره‌ای پنوماتیک است که هر دو چرخه کاری 100٪ هستند. این بدان معنی است که بالابرهای زنجیره‌ای هیدرولیک برای استفاده مداوم مانند محیط‌های تولیدی مناسب هستند، همچنین به این معنی است که آن‌ها برای ارتفاعات بلند که در آن موتور الکتریکی بیش‌ازحد گرم می‌شود مناسب هستند. بالابرهای زنجیره‌ای هیدرولیک را می‌توان با سرعت بالابر متغیر عرضه کرد، هرچه اپراتور دکمه را بیشتر فشار دهد، مقدار مایع هیدرولیک عبور داده‌شده توسط شیر بیشتر می‌شود و بالابر سریع‌تر بالا یا پایین می‌رود. ازآنجاکه هیچ منبع انرژی الکتریکی وجود ندارد، بالابرهای هوا نیز برای استفاده در مناطق بالقوه انفجاری که جرقه می‌تواند باعث انفجار شود، مناسب‌تر است.

6- لوازم جانبی بالابر: ما لوازم جانبی برای بالابرها از همه نوع ارائه می‌دهیم. این لوازم جانبی باید همراه با بالابرهای ما استفاده شوند تا فرآیند بلند کردن را برای اپراتور یا کسانی که در محل کار هستند.


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب