خرید جرثقیل دست‌دوم

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بسیاری از جرثقیل‌داران ممکن است به دلایل مختلف تصمیم به فروش جرثقیل خود کنند. دلایل ازجمله تغییر شغل، خرید جرثقیل‌ها نو و جدید ازجمله دلایل فروش جرثقیل‌های دست دو و کارکرده توسط جرثقیل‌داران است. اگر فروشنده جرثقیل دست‌دوم آگاهی کامل نسبت به بازار داشته باشد به‌احتمال‌زیاد نمی‌تواند جرثقیل خود را باقیمت مناسب به فروش برساند. دلالان این عرصه با ترفندهای مختلف می‌توانند جرثقیل شمارا باقیمت بسیار پایین خریداری کنند. پس قبل از فروش جرثقیل خود لازم است که مشاوره و آگاهی‌های لازم در این زمینه را دریافت نمایید.

ما یک از بهترین خریداران جرثقیل دست‌دوم در کشور هستیم. ما باقیمت گذاری منصفانه و کارشناسی، جرثقیل شمارا باقیمت مناسب خریداری می‌کنیم.

چرا جرثقیل دست‌دوم شمارا می‌خریم

ما جرثقیل‌های دست‌دوم شمارا برای سه نوع کاربری مهم خریداری می‌کنیم.

  • خرید جرثقیل دست‌دوم و سرویس و فروش: جرثقیل‌هایی که برای سرویس و فروش خریداری می‌کنیم، جرثقیل‌هایی با کارکرد کم، کیفیت بالا و اصطلاحاً در حد نو هستند. این جرثقیل‌ها نیاز به تعمیر ندارند و صرفاً با یک سرویس معمولی آماده کار کردن می‌باشند.
  • خرید جرثقیل دست‌دوم، تعمیر و فروش: برخی از جرثقیل‌های فروشی ممکن است دارای ایراداتی باشند. درصورتی‌که ایراد قابل‌رفع باشد و همچنین جرثقیل اصطلاحاً سرحال باشد، م این جرثقیل را خریداری کرده و با انجام تعمیرات به فروش می‌رسانیم.
  • خرید جرثقیل دارای ایرادت کلی: ممکن است جرثقیلی ایراد کلی و اساسی داشته باشد. این نوع جرثقیل‌ها با دو هدف خریداری می‌شوند.1- خرید و تعمیر اساسی و فروش و 2- خرید به‌عنوان ضایعات و اسقاط جرثقیل

مراحل خرید جرثقیل دست‌دوم از مشتری

1-تماس مشتری: با تماس مشتری مجموعه مکاترونیک آریا درخواست ارسال تصاویر از جرثقیل و ارائه اطلاعاتی از جرثقیل نظیر برند جرثقیل، تناژ، نوع موتور و ... می‌کند.

2- ارسال کارشناس به محل: پس از مشاهده تصاویر و دریافت اطلاعات جرثقیل، در صورت تأیید مدیریت، مجموعه مکاترونیک کارشناسان خود را برای بررسی‌های کارشناسی به محل اعزام می‌کنند.

3- پس از برآورد کارشناسان و تعیین قیمت تقریبی جرثقیل، قیمت پیشنهادی به فروشنده اعلام می‌گردد.

4- در صورت توافق در مورد قیمت، پروسه پرداخت مبلغ و تحویل جرثقیل اجرا می‌شود.

دقت هنگام خرید جرثقیل دست‌دوم

درصورتی‌که به دنبال خرید جرثقیل دست‌دوم هستید ممکن است قیمت‌های بسیار ارزانی از فروشندگان دریافت کنید. اینجاست که باید مکث کنید و با یک کارشناس خبره جرثقیل مشورت کنید. زیرا برای استفاده از جرثقیل تنها به پرداخت اولیه و خرید فکر نکنید. جرثقیل ایراد دار می‌تواند هزینه بسیار هنگفتی روی دست شما بگذارد. پس‌خرید جرثقیل دست‌دوم سالم باید مهم‌ترین گزینه برای شما باشد؛ اگر به دنبال خرید جرثقیل دست‌دوم هستید. هنگامی‌که قابلیت اطمینان و زمان خرابی مربوطه در نظر گرفته شود، هزینه داشتن یک جرثقیل سالم در طول زمان اغلب بسیار کمتر از جرثقیل دست‌دوم ایراد دار است.

هرگز به این فکر نکنید که جرثقیل معیوبی بخرید و تعمیر کنید. زیرا اولاً که شما تعمیرکار نیستید و هزینه تعمیر برای شما بسیار گران تمام خواهد شد و ثانیاً جرثقیل یا قطعه تعمیر شده کارایی خود را ممکن است تا حدودی از دست دهد.

نکاتی مهم در مورد خرید جرثقیل دست دوم

خرید یک جرثقیل دست‌دوم یا بازسازی‌شده بسیار شبیه به خرید یک ماشین دست‌دوم است. قبل از خرید یک ماشین دست‌دوم، توصیه می‌شود قبل از تصمیم‌گیری به آن بروید و آن را ببینید. دلیل انجام این کار تلاش برای به حداقل رساندن خطر خرابی خودرو پس از چند هفته استفاده و درنتیجه خارج شدن از جاده یا نیاز به تعمیرات پرهزینه است. به‌عنوان حداقل، شما می‌خواهید به مسافت پیموده شده، وضعیت عمومی و تمام اسنادی که شواهدی مبنی بر سابقه کار جرثقیل ارائه می‌دهند نگاه کنید. بااین‌حال، چند تفاوت کلیدی وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه بود.

 متأسفانه، جرثقیل‌ها مانند اتومبیل‌ها لوکس داشتن کیلومتر شمار را ندارند، بنابراین نمی‌توانید مسافت پیموده شده (ساعات عملیاتی) دقیقی را که جرثقیل برای آن استفاده‌شده است ببینید. در صنعت تجهیزات بالابری، ما بر اساس تجهیزاتی کار می‌کنیم که دارای "رتبه‌بندی وظیفه" هستند و بسته به تعداد بالابرها، بار در حال بلند شدن و استفاده، طول عمر عملیاتی یک قطعه تجهیزات را می‌توان سریع‌تر مصرف کرد. تقریباً می‌توان گفت که اکثر افرادی که یک ماشین دست‌دوم می‌خرند می‌دانند به دنبال چه چیزی باشند و می‌توانند پرچم‌های قرمز را تشخیص دهند. حتی اگر این کار را نکرده باشند، کوهی از منابع آنلاین وجود دارد که به این امر کمک می‌کند، اما متأسفانه چیزی شبیه به آن برای جرثقیل‌های سقفی وجود ندارد. دلیل نوشتن این مقاله ازاین‌روست. آیا به شما یک "هیولا فرانکنشتاین" می‌فروشند؟

برای کسی که قبلاً جرثقیل نخریده است، تشخیص آن دشوار باشد، اما در صنعت تجهیزات بالابر، جرثقیل‌های زیادی در حال حاضر در خدمت هستند که ما از آن‌ها به‌عنوان "هیولای فرانکنشتاین" یاد می‌کنیم. این‌ها مشاغل «برش و بسته شدن» هستند که به‌موجب آن‌یک سازنده جرثقیل با استفاده از قطعاتی که روی کف کارگاه یا حیاط خود گذاشته است و از سایت‌های مختلف خریداری، خریداری یا حذف‌شده است، جرثقیل را مونتاژ و استفاده می‌کند. در ساده‌ترین شکل آن، جرثقیل سقفی از چند جزء کلیدی تشکیل‌شده است، اما به آن‌ها محدود نمی‌شود

حمایت از فولادسازی چیزی که به‌طورکلی با این جرثقیل‌های «هیولای فرانکنشتاین» پیدا خواهید کرد، ترکیبی از مارک‌های مختلف است که برای هر جزء استفاده می‌شود، صفحات جوش مشکوکی روی تیرهای پل تقریباً به‌گونه‌ای که دهانه اصلی افزایش‌یافته است، سوراخ‌هایی حفرشده که هیچ هدفی ندارند، صفحات بسته‌بندی و همه روش‌های مهندسی ضعیف.

چرا مردم جرثقیل دست‌دوم می‌خرند؟ در بیشتر موارد دلیل رفتن به مسیر دست‌دوم این است که مقرون‌به‌صرفه تر بودن این کار است. یک‌ضرب المثل قدیمی وجود دارد، "ارزان بخر، دو بار بخر" و درحالی‌که این همیشه برای همه‌چیز صدق نمی‌کند، مثالی که در زیر از تاریخچه یک مشتری با جرثقیل‌های سقفی آن‌ها ارائه‌شده است، قطعاً این نکته را نشان می‌دهد. یک کسب‌وکار محلی از طریق یک ارتباط متقابل تماس گرفت و ازآنجایی‌که احساس می‌کرد هزینه تعمیر جرثقیل‌های سقفی خود را بیش‌ازحد پرداخت می‌کند و فکر می‌کرد که تعمیرات/خرابی‌ها خیلی مکرر اتفاق می‌افتد، راهنمایی می‌خواست. جرثقیل‌های سقفی موردبحث جرثقیل‌های دو تیرچه‌ای 2 x 10 و 3 x 5t هستند که همگی دهانه‌های مشابه دارند. جرثقیل‌ها در یک محیط ساخت شلوغ استفاده می‌شوند اما به‌ندرت حتی به SWL خود نزدیک می‌شوند. بر اساس وقایع 2 سال گذشته، مالک این جرثقیل‌ها بیش از 100000 پوند هزینه تعمیر و نگهداری عمومی، قطعات و هزینه خرابی تمام این جرثقیل‌ها را پرداخت کرده است! طبق برآوردها، جرثقیل‌ها می‌توانستند با این هزینه تعویض شوند. آن‌ها اغلب دارای خطاهای الکتریکی، خطاهای رادیویی کنترل، آسیب سیم‌بکسل و تغییر مسیر متقاطع هستند که کاملاً ناشناخته است

پس از بررسی بیشتر بر روی این جرثقیل‌های خاص به نظر می‌رسید که کالسکه انتهایی خود از یک سازنده است، موتورهای مسافرتی سازنده دیگری هستند و چرخ مسافرتی طولانی توسط یک ماشین‌کار محلی ساخته‌شده بود و حتی جنس درستی نداشت!. متأسفانه این امر باعث می‌شود که دیگر شرکت‌های تجهیزات بالابر، شرکت خودتان یا حتی OEM قطعات جداگانه شناسایی قطعات صحیح موردنیاز را غیرممکن کنند که درنتیجه مجبور می‌شوید به شخصی که در وهله اول از او خریده‌اید، مراجعه کنید. که ممکن است درنهایت از تجهیزات خراب / ضعیف ارائه‌شده سود ببرند. ما همیشه توصیه می‌کنیم در مورد گارانتی/ضمانت‌های ارائه‌شده با خرید تجهیزات دست‌دوم بیشتر بپرسید. ممکن است شمارا شوکه کند، اما اگر یک شرکت جرثقیل دست‌دوم جرثقیلی را از بقایای 5 یا 6 جرثقیل قدیمی که به دلایل زیادی از خدمت خارج‌شده‌اند، جمع‌آوری کند، درواقع آن‌ها مسئولیت تولید را بر عهده می‌گیرند.

هنگام خرید جرثقیل دست‌دوم چه سؤالاتی را باید از فروشنده بپرسیم؟

خرید هر وسیله دست‌دوم با ریسک‌ها و تردیدهایی همراه است. داشتن اطلاعات کامل در مورد تجهیزات دست‌دوم ارائه‌شده توسط فروشنده این امکان را ایجاد می‌کند که با درک درستی از کیفیت محصول داشته باشید. مشکلی که اینجا وجود دارد این هست که فروشندگان همیشه صادق نیستند و در مورد فروش محصولات خود اغراق می‌کنند. با این حال باز پرسیدن سؤالات فنی می‌تواند اطلاعات تقریبی در مورد جرثقیل به شما بدهد و یا دست فروشنده متقلب را رو کند.

در زیر چند سؤال مهم که خریداران جرثقیل باید از فروشندگان بپرسند را ذکر می‌کنیم.

  • سال تولید یا مدت‌زمان کارکرد جرثقیل: سال تولید جرثقیل و سایر مشخصات کارخانه به‌صورت لیبل بر روی جرثقیل درج می‌شود. اما میزان کارکرد جرثقیل مانند میزان روزها و ساعات کارکرد جرثقیل امر مهمی است که می‌توانید از فروشنده سؤال کنید.
  • آیا جرثقیل تعمیر شده است؟ مهم است که بدانید جرثقیلی که قصد خرید آن را دارید قبلاً تعمیر شده است یا خیر! اگر جرثقیل تعمیر شده است، چه قطعاتی تعمیر شده، آیا تعویض قطعه انجام‌شده یا صرفاً قطعه تعمیر شده است. پاسخ به این موارد می‌تواند تأثیر مستقیم بر ارزش و قیمت جرثقیل داشته بشد.
  • سرویس جرثقیل به‌درستی انجام‌شده است یا خیر؟ جرثقیل‌ها نیاز به سرویس دارند. برای مثال تعویض روغن جرثقیل و سایر موارد که باید در زمان‌های مشخصی انجام شود. در سرویس جرثقیل از چه نوع روغن، گیریس و موادی استفاده‌شده است.
  • جرثقیل در چه شرایط محیطی و آب و هوایی کارکرده است؟
  • آیا قطعات جرثقیل مربوطه در بازار یافت می‌شود؟ ممکن است برخی از قطعات جرثقیل به دلیل قدیمی بودن یا مشکلات تحریم در بازار یافت نشود. در این صورت اگر جرثقیل یکی از قطعات جرثقیل به‌صورت کامل خراب شود قابل‌استفاده نخواهد بود.

این موارد سؤالاتی هست که ما پیشنهاد می‌کنیم از هر فروشنده جرثقیل بپرسید. بااین‌حال سؤالات فراوان دیگری هست که می‌توان از فروشندگان پرسید.


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.