jaresaghilmechateronic

  خطرات کار با جرثقیل

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  کار با جرثقیل می تواند بسیار خطرناک باشد و خطرات فراوانی برای تعمیرکار یا نصاب به ارمغان بیاورد.از این رو در هنگام کار با جرثقیل باید کلیه جوانب احتیاط را رعایت کرد.در زیر برخی از مواردی حساس که هنگام کار کردن با جرثقیل باید رعایت شود را ذکر می کنیم.

  -برق جرثقیل معمولا برق 3 فاز هست که در صورت برق گرفتگی بسیار کشنده است .سقوط از ارتفاع یکی دیگر از خطراتی هست که تعمیرکاران و نصاب های جرثقیل را تهدید می کند.

  -افتادن اجسام از بالای جرثقیل برخورد با جرثقیل و ...  خطراتی هستند که همه افراد حاضر در محل را تهدید می کنند.از این رو در هنگام نصب ،تعمیرو یا حتی کارکردن جرثقیل بایستی پروتکل های حفاظتی و امنیتی به صورت کامل رعایت شود.نصاب ها ،تعمیرکارها و همه افراد حاضر در محل  باید حتما مجهز به لوازم و وسایل ایمنی باشند.در هنگام کارهای حساس بر روی جرثقیل حتما سعی شود از تجمع افراد در محل جلوگیری شود.

  -کناره های جرثقیل های سقفی و جرثقیل دروازه ای دارای نرده هایی است که از سقوط افراد جلوگیری می کند ولی نمی توان تنها به آن اتکا کرد .نصاب هایی که روی جرثقیل هستند باید با طناب و سایر وسایل ایمنی خود را از پایین افتادن از بالای جرثقیل محافظت کنند.

  -جرثقیل هنگام کارکدن سروصدای زیادی ایجاد می کند و این می تواند بر تمرکز و اعصاب افراد تاثیر منفی داشته باشد.

  -هنگام بلند کردن بار با جرثقیل هیچ کس حق ندارد زیر بار برود.حتی با رعایت کلی موارد سرویس و تعمیر و نگهداری و استفاده از جرثقیل های با قابلیت بالا،باز نباید به جرثقیل اعتماد کرد و حداکثر موارد ایمنی باید رعایت شوند.

  -اطمینان از اینکه باری که توسط جرثقیل ببلند می شود خرد و شکسته نشود.برخی مواقع به دلیل وزن زیاد بار ،زمانی که جرثقیل با را بلند می کند محل استحکام بخش متصل به جرثقیل بار کمتر از توان نگهداری وزن بار است و بار به دو نیم شکسته یا پاره می شود.

  -انتخاب اپراتور باهوش و کاردان بسیار لازم و ضروری است.

  -استفاده از لباس کارهای مناسب و ایمن

  دلایل اصلی در بروز حوادث جرثقیل

  دلایل مختلفی در بروز حوادث جرثقیل تاثیر دارند که ما در زیر بیشنرین عوامل موثر بر این موارد را ذکر می کنیم.

  -استفاده از قطعات نامناسب و بی کیفیت

  -بلند کردن بارهای با ظرفیت های بیش از توان جرثقیل

  -عدم توانایی اپراتور

  -عدم آشنایی کامل با کارکرد جرثقیل

  -عدم سرویس و بازبینی مکرر

  دزدی قطعات جرثقیل

  دزدی قطعات جرثقیل امری نادر است اما ممکن است گریبان صاحبان جرثقیل را بگیرد.جدا کردن و برداشتن قطعات جرثقیل امری زمان براست و نیاز  به مهارت بالایی دارد.از این رو دزدی از جرثقیل معمولا در کارخانه ها یا مراکز متروک اتفاق می افتد.در این مکان ها سارقین فرصت کافی برای جدا کردن قطعات جرثقیل دارند.دزدی قطعات جرثقیل در حین اینکه امری  مشکل است و نیاز به مهارت و تجهیزات دارد اما به د لیل ارزش بالای قطعات جرثقیل  بسیار ارزشمند هستند.

  در برخی از شرکت ها و مجموعه هایی که فعالیت ندارند جرثقیل هایی بزرگی نصب شده است.این مجموعه ها می توانند برای نگهداری از جرثقیل ها و سایر تجهیزات خود اقدام به استخدام نگهبان در محل نمایند.

   

  مطالب و مقالات در مورد انواع جرثقیل

  نصب جرثقیل در تهران

  تعمیر جرثقیل

  ساخت جرثقیل

  نصب جرثقیل سقفی

  گارانتی جرثقیل

  خدمات پس از فروش جرثقیل

  تجهیزات مورد نیاز در نصب جرثقیل

  جرثقیل دروازه ای

  جرثقیل در تهران

  ریموت جرثقیل

  فروش جرثقیل

   تعمیر جرثقیل سقفی

  نصب جرثقیل سقفی

   برق جرثقیل

   


  مکاترونیک آریا

  جرثقیل مکاترونیک آریا
  بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
  نصب جرثقیل
  جوشکاری جرثقیل
  قطعات جرثقیل

  آخرین مطالب

  کلیه حقوق و مزایای این وب سایت متعلق به جرثقیل مکاترونیک آریا می باشد.