روغن کاری جرثقیل

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جرثقیل مانند سایر ماشین‌های صنعتی نیاز به روغن‌کاری دارد. در روغن‌کاری و سرویس جرثقیل دو نوع روغن مهم مورداستفاده قرار می‌گیرد. روغن واسکازین و گریس. روغن واسکازین برای گیربکس استفاده می‌شود درواقع این روغن برای چرخ‌دنده‌هاست که هم ساییده نشوند و هم خراب نشوند. همچنین این روغن‌کاری باعث می‌شود که چرخ‌دنده‌ها روان‌تر کار کنند و سروصدای کمتری داشته باشند.

روغن دیگری که استفاده می‌شود گریس هست که برای بلبرینگ چرخ‌ها است. گریس توسط دستگاه مخصوصی با فشار به داخل یاتاقان‌ها و ازآنجا به داخل بلبرینگ‌ها پمپاژ می‌شود. گریس کاری بلبرینگ‌های جرثقیل باعث طول عمر بیشتر و روان‌تر شدن بلبرینگ‌ها می‌شود.

تهیه روغن جرثقیل برای مشتریان و همکاران

مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا خدمات تهیه و ارسال روغن‌موتور و واسکازین گیربکس جرثقیل را انجام می‌دهد. ارسال به سراسر کشور انجام می‌شود.

روغن ایرانی یا روغن خرجی؟

سالی که بسیاری از صاحبان جرثقیل از ما می‌پرسند این هست که  روغن ایرانی استفاده کنیم یا روغن خارجی. ممکن است بسیاری این را ندانند اما روغن ایرانی جزو بهترین روغن‌ها است. حتی در روغن‌موتورهای خودروها نیز روغن ایرانی جزو بهترین‌ها در دنیا است. مجموعه مکاترونیک آریا نیز همواره از روغن‌های ایرانی جهت سرویس جرثقیل استفاده می‌کند.

 روغن سیم‌بکسل جرثقیل

بسیاری از تعمیرکاران و اپراتورها این نکته را نمی‌دانند که سیم‌بکسل روغن مخصوص و خاصی دارد. بسیاری از این افراد به‌اشتباه از گریس برای روغن‌کاری جرثقیل استفاده می‌کنند. درحالی‌که گریس اصلاً گزینه مناسبی برای روغن‌کاری سیم‌بکسل نیست. گریس در طول زمان باعث خشک و کثیف‌تر شدن سیم‌بکسل می‌شود. خاصیت دیگری که گریس دارد این هست که گریس گردوغبار را به خود جذب می‌کند. ازاین‌رو از گریس تنها بایستی در فضاهای سربسته استفاده کرد؛ برای مثال در بلبرینگ‌ها. در شرایط سربسته گریس خشک نمی‌شود و گیرد و غباری جذب نمی‌کند.

روغن مخصوص سیم‌بکسل‌های جرثقیل غالباً با ترکیب روغن ترمز و روغن گیربکس تولید می‌شود. ترکیبات دیگری نیز برای ساخت روغن سیم‌بکسل استفاده می‌شود.

مطالب و مقالات در مورد انواع جرثقیل

نصب جرثقیل در تهران

تعمیر جرثقیل

ساخت جرثقیل

نصب جرثقیل سقفی

گارانتی جرثقیل

خدمات پس از فروش جرثقیل

تجهیزات مورد نیاز در نصب جرثقیل

جرثقیل دروازه ای

جرثقیل در تهران

ریموت جرثقیل

فروش جرثقیل


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.