ریموت جرثقیل

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مزایای استفاده از ریموت جرثقیل

استفاده از ریموت جرثقیل مزایای بسیار ارزشمندی دارد. در زیر به توضیح برخی از مزایایی که استفاده از ریموت برای اپراتور و شرکت‌ها ایجاد می‌کند می‌پردازیم.

-دور بودن اپراتور جرثقیل از قلاب و بار: بسیاری از خطرات و اتفاقات جرثقیل به دلیل برخورد قلاب یا بار  با اپراتور ایجاد می‌شود.

-تسلط بیشتر اپراتور جرثقیل

-زاویه دید مناسب جهت حمل بار: ریموت جرثقیل این امکان را به اپراتور می‌دهد که به‌راحتی در اطراف بار حرکت کند و با قرار گرفتن در محل مناسب دید کاملی نسبت به بار داشته باشد.

-حذف خطر برق‌گرفتگی به دلیل حذف کابل

-حذف هزینه‌های تعمیر و نگهداری کابل

 

برد ریموت جرثقیل

برد ریموت های جرثقیل به نوع ریموت و عدم وجود مانع در محیط بستگی دارد. در حالت استاندارد ریموت جرثقیل تا فاصله برد ۲۰ الی ۳۰ متری با گیرنده کار می‌کند. برخی ریموت ها تا ۱۰۰ متر هم کار می‌کنند. البته این فاصله را می‌توان افزایش داد که این کار توصیه نمی‌شود. به دلیل اینکه اپراتور به لحاظ بینایی باید کاملاً به جرثقیل مسلط باشد و دقیقاً ببیند که جرثقیل در چه مسیری در حال حرکت است و در کل به موقعیت جرثقیل مسلط باشد؛ بسیار توصیه می‌شود که ریموت جرثقیل بیش از فاصله ۲۰ تا ۳۰ متری کار نکند.

دورفرمان‌ها مانند سایر فرستنده‌ها نیاز به گیرنده دارند. گیرنده دورفرمان در شرایط عادی روی بدنه بیرونی تابلو برق اصلی پل نصب می‌شود. در محیط‌های آزاد به دلیل جلوگیری از باد و باران، گیرنده در داخل تابلو نصب می‌شود. داخل یا بیرون تابلو بودن گیرنده جرثقیل تأثیر چندانی بر کارایی و ارتباط فرستنده و گیرنده ندارد. همچنین در صورت نیاز گیرنده را می‌توان از روی تابلو برق اصلی، از طریق کابل به مکان‌های دیگری منتقل کرد. این ریموت ها دارای یک گیرنده هستند. این گیرنده فرمان‌های مختلفی که روی کلیدهای فرستند هست اجرا می‌کند. داخل گیرنده رله‌هایی هست که این رله‌ها دستور را از گیرنده دریافت کرده و شروع به‌ فرمان دادن به جرثقیل می‌کنند. فرمان  آن‌ها به مدار قدرت ارسال می‌شود و درنهایت کنتاکتورها را راه‌اندازی کرده و سبب حرکت جرثقیل با سرعت و در جهت موردنظر می‌شود.

گیرنده‌های ریموت کنترل دارای چراغ مخصوصی می‌باشند. درصورتی‌که ریموت آماده استفاده باشد و ارتباط فرستند (ریموت کنترل) و گیرنده برقرار شود چراغ روشن می‌شود.

ریموت های برند ساگا و تله کرین ازجمله بهترین نوع ریموت کنترل‌های جرثقیل در ایران هستند. این ریموت ها بدون قطعی و وقفه کار می‌کنند. اما ریموت های قلابی و فیک مرتب دچار مشکل شده و ارتباط نامنظمی برقرار می‌کنند که می‌تواند بسیار خطرناک باشد. برای تأمین برق ریموت کنترل‌ها از باطری‌های قلمی (باطری ساعت دیواری) استفاده می‌شود. ممکن است بسته به سایر ریموت کنترل و محل باطری اندازه باطری متغیر باشد. بهترین نوع باطری کنترل ریموت، باطری آلکالاین است. گیرنده‌ها چون روی تابلو وصل هستند از برق 220 ولت در آن‌ها استفاده می‌شود. همچنین با ترانس مدار منبع تغذیه سوییچینگ، برق 12 ولت و نهایتاً برق 5 ولت ic ها تأمین می‌شود.

مجموعه جرثقیل مکاترونیک در کنار فروش ریموت کنترل خدمت تعمیر ریموت را نیز انجام می‌دهد.

 ریموت کنترل های حرفه ای جرثقیل

در زیر تصویر سه عدد ریموت کنترل فوق حرفه‌ای جرثقیل را مشاهده می‌کنید.این ریموت کنترل‌ها برند تله کریم و ساکا می‌باشند .این ریموت کنترل‌ها با ریموت های معمولی جرثقیل متفاوت هستند .به دلیل قابلیت‌های خاص این ریموت ها ، کنترل جرثقیل با این ریموت ها ساده‌تر و امن‌تر است.

crane emotocontrol 1

crane emotocontrol 2

crane emotocontrol 3

ریموت کنترل جرثقیل

ریموت های جرثقیل، ریموت هایی کاملاً صنعتی هستند. یعنی هم به لحاظ شکل و هم به لحاظ نحوه و دقت کارکرد با ریموت های دستگاه‌های معمولی  تفاوت دارند. در مورد ریموت های جرثقیل مورد بسیار مهم وجود دارد که در زیر توضیح داده می‌شود.

remot for crane

-عدم قطع شدن ریموت در طول مسیر: ریموت جرثقیل هرگز نباید در طول مسیر قطع شود زیرا قطع و وصل شدن ریموت در میان راه ممکن است باعث بروز حادثه‌های وحشتناکی شود.

-دقت بالای ریموت: ریموت های جرثقیل بایستی حتماً دقت بسیار بالایی داشته باشند.

کارکردن به‌صورت real time: ریموت های جرثقیل بایستی به‌صورت real time جرثقیل را کنترل کنند یعنی درصورتی‌که اپراتور تصمیم به متوقف کردن جرثقیل از طریق ریموت بگیرد جرثقیل بلافاصله متوقف شود.

ریموت های جرثقیل بسیار دقیق و فوق‌العاده صنعتی هستند و اصلاً قابل قیاس با ریموت های معمولی نیستند. برد ریموت های جرثقیل معمولاً  100 متر است ولی اپراتور نباید از جرثقیل فاصله بگیرید و باید با جرثقیل حرکت کند تا احتمال هرگونه قطعی ارتباط به حداقل برسد. در مکان‌هایی نظیر کوره اسید که اپراتور نمی‌تواند پابه‌پای جرثقیل پیش برود قاعدتاً باید در فاصله مشخصی از جرثقیل باشد. درواقع دقت و کیفیت بالای ریموت های صنعتی اینجا بیشتر خود را نشان می‌دهند. البته در شرایط خاص اپراتور در کنار اینکه باید با جرثقیل فاصله خود را حفظ کند، باید دید کافی نیز داشته باشد تا امکان واکنش سریع در صورت بروز هرگونه اتفاقی را داشته باشد.

در حال حاضر اکثر بالابرهای جدید دارای ریموت هستند. مجموعه‌هایی هم که دارای جرثقیل‌های قدمی هستند به‌سرعت در حال اضافه کردن ریموت به جرثقیل خود هستند.

ریموت کنترل زاپاس جرثقیل

یکی از موارد ایمنی در استفاده از جرثقیل تهیه ریموت کنترل زاپاس برای جرثقیل است. ریموت کنترل زاپاس مانند کلید زاپاس است. درصورتی‌که ریموت اصلی خراب شود یا به هر دلیلی در دسترس نباشد جرثقیل را نمی‌توان از راه دور کنترل کرد (مگر با کیبورد دستی). اینجاست که اهمیت ریموت کنترل زاپاس نمایان می‌گردد. تهیه و نگهداری ریموت کنترل زاپاس از موارد ضروری و لازم برای جرثقیل است. در صورت عدم وجود ریموت زاپاس سازمان‌های نظارتی از دادن تأییدیه کار به جرثقیل خودداری می‌کنند. جرثقیل‌داران برای اخذ گواهی ایمنی حتماً باید ریموت کنترل زاپاس تهیه کنند. در صورت عدم وجود ریموت کنترل استفاده از کیبورد دستی نیز تا حدودی زیادی می‌تواند کارگشا باشد.

سایر قطعات جرثقیل نیاز به زاپاس ندارند زیرا در صورت خرابی تحت کارفرما تحت هر شرایطی باید منتظر حضور تعمیرکاران جرثقیل باشند.

مطالب و مقالات در مورد انواع جرثقیل

نصب جرثقیل در تهران

تعمیر جرثقیل

ساخت جرثقیل

نصب جرثقیل سقفی

گارانتی جرثقیل

خدمات پس از فروش جرثقیل

تجهیزات مورد نیاز در نصب جرثقیل

جرثقیل دروازه ای

جرثقیل در تهران

ریموت جرثقیل

فروش جرثقیل

 


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.