چک لیست روزانه برای چک کردن روزانه جرثقیل توسط اپراتورها

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

جرثقیل های سقفی ،دروازه‌ای و نیم دروازه‌ای به دلیل اهمیت ويژه و حساسیت بالایی که دارند بایستی به‌صورت روزانه و قبل از شروع به کار توسط اپراتور چک و بررسی شوند.درواقع قبل از شروع کار این جرثقیل‌ها باید اطمینان کامل از کارکرد صحیح و بدون مشکل این جرثقیل‌ها حاصل شود.پروسه بررسی و چک کردن جرثقیل به این صورت است که برخی از مهم‌ترین قطعات جرثقیل به‌صورت چشمی توسط اپراتور جرثقیل کنترل می‌شود تا از آمادگی جرثقیل برای کار اطمینان حاصل شود.همچنین برخی از تجهیزات جانبی جرثقیل نظیر چهار قلاب ،تسمه و زنجیر بایستی به‌صورت جداگانه چک و بررسی شوند.

چک‌لیست سندی است که توسط مسئولان مربوطه شرکت و مدیران فنی جرثقیل تهیه می‌شود و در اختیار اپراتورها قرار می‌گیرد. در این سند سؤالاتی در مورد مهم‌ترین و اصلی‌ترین قطعات جرثقیل به‌صورت جداگانه ذکرشده است. اپراتور باید هر یک از موارد را به‌صورت جداگانه بررسی و در چک‌لیست ثبت نماید. معمولاً چک‌لیست به  صورتی تنظیم می‌شود که اپراتورها با تیک زدن درجاهای خالی و یا نوشتن کلماتی کوتاه پاسخ موارد را بدهند.

در زیر مهم‌ترین مواردی که معمولاً در چک‌لیست‌ها ذکر می‌شود درج می‌کنیم. درنهایت چک‌لیست پس از تکمیل شدن بایستی توسط اپراتور مربوطه امضاء شود.

دکمه‌های کنترل و لیورها

قطع کن‌ها

سیم‌بکسل یا زنجیر بالابر

ریل‌های و چرخ‌های کالسکه

ریل ها و چرخ‌های پل

قلاب‌ها  و قرقره‌ها

ترمز

نردبان و راهروها

نور محیط

نبود مانع در مسیر کار جرثقیل

سایر مواردی که بر اساس نوع جرثقیل و محل کار باید بررسی شود.

درصورتی‌که هر یک از موارد مشکلی داشت اپراتور باید سریعاً مسئول مربوطه را در جریان قرار دهد. همچنین درصورتی‌که کار اپراتورهای جرثقیل به‌صورت نوبتی باشد هر اپراتور به‌صورت جداگانه موظف به چک کردن موارد ذکرشده و پر کردن چک‌لیست است.


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.