jaresaghilmechateronic

  چک لیست روزانه برای چک کردن روزانه جرثقیل توسط اپراتورها

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  جرثقیل های سقفی ،دروازه ای و نیم دروازه ای به دلیل اهمیت ويژه و حساسیت بالایی که دارند بایستی به صورت روزانه و قبل از شروع به کارتوسط اپراتور چک و بررسی شوند.در واقع قبل از شروع کار این جرثقیل ها باید اطمینان کامل از کارکرد صحیح و بدون مشکل این جرثقیل ها حاصل شود.پروسه بررسی و چک کردن جرثقیل به این صورت می باشد که برخی از مهم ترین قطعات جرثقیل به صورت چشمی توسط اپراتور جرثقیل کنترل می شود تا از آمادگی جرثقیل برای کار اطمینان حاصل شود.همچنین برخی از تجهیزات جانبی جرثقیل نظیر چهار قلاب ،تسمه و زنجیر بایستی به صورت جداگانه چک و بررسی شوند.

  چک لیست سندی است که توسط مسئولان مربوطه شرکت و مدیران فنی جرثقیل تهیه می شود و در اختیار اپراتورها قرار می گیرد.در این سند سوالاتی در مورد مهم ترین و اصلی ترین قطعات جرثقیل به صورت جداگانه ذکر شده است.اپراتور باید هر یک از موارد را به صورت جداگانه بررسی و در چک لیست ثبت نماید . معمولا چک لیست به  صورتی تنظیم می شود که اپراتورها با تیک زدن در جاهای خالی و یا نوشتن کلماتی کوتاه پاسخ موارد را بدهند .

  در زیر مهمترین مواردی که معمولا در چک لیست ها ذکر می شود درج می کنیم.در نهایت چک لیست پس از تکمیل شدن بایستی توسط اپراتور مربوطه امضاء شود.

  دکمه های کنترل و لیورها

  قطع کن ها

  سیم بکسل یا زنجیر بالایر

  ریل های و چرخ های کالسکه

  ریل ها و چرخ های پل

  قلاب ها  وقرقره ها

  ترمز

  نردبان و راهروها

  نور محیط

  نبود مانع در مسیر کار جرثقیل

  سایر مواردی که بر اسا نوع جرثقیل و محل کار باید بررسی شود.

  در صورتی که هر یک از موارد مشکلی داشت اپراتور باید سریعا مسئول مربوطه را در جریان قرار دهد.همچنین در صورتی که کار اپراتورهای جرثقیل به صورت شیفتی باشد هر اپراتور به صورت جداگانه موظف به چک کردن موارد ذکر شده و پر کردن چک لیست می باشد.

   

   

   

   


  مکاترونیک آریا

  جرثقیل مکاترونیک آریا
  بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
  نصب جرثقیل
  جوشکاری جرثقیل
  قطعات جرثقیل

  آخرین مطالب

  کلیه حقوق و مزایای این وب سایت متعلق به جرثقیل مکاترونیک آریا می باشد.