انواع جرثقیل ها صنعتی و ساختمانی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جرثقیل‌های صنعتی به انواع جرثقیل سقفی ،جرثقیل دروازه ای و جرثقیل  نیم دروازه ای محدود نمی‌شوند و انواع بسیار متنوعی دارند .در زیر به ذکر نام و توضیح برخی از انواع مهم جرثقیل می‌پردازیم.

جرثقیل‌های قطبی: جرثقیل‌های قطبی خود نوعی جرثقیل سقفی و دروازه‌ای هستند که در مسیر دایره‌ای حرکت می‌کنند. این جرثقیل‌ها در نیروگاه‌ها و صنایع ساخت هواپیما بسیار استفاده می‌شوند.

جرثقیل بازویی: جرثقیل‌های بازویی مانند بازویی بر روی ستون و یا دیواری نصب می‌شوند. دایره کار این جرثقیل‌ها محدود است از این‌رو این جرثقیل‌ها در فضای محدود استفاده می‌شوند.

جرثقیل‌های ساختمانی: از این جرثقیل‌ها برای ساخت‌وساز ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این جرثقیل‌ها بانام تاور کرین نیز شناخته می‌شوند. تاور کرین ها جرثقیل‌های عظیمی هستند که در صنایع ساختمان‌سازی و برج‌سازی استفاده می‌شوند. همانطور که از نام این جرثقیل‌ها پیداست کلمه tower تاور به معنی برج می باشد.. جرثقیل‌های ساختمانی دارای دو نوع چرخان و مداری می‌باشند.

جرثقیل‌های حمل ماشین: جرثقیل‌های حمل ماشین جرثقیل‌های نسبتا کوچکی هستند که برای حمل انواع خودرو یا کامیون‌ها استفاده می‌شوند.

جرثقیل‌های هیدرولیک: جرثقیل‌های هیدرولیک دارای دو نوع اصلی ثابت و متحرک می‌باشند.

هر چند ما در این مطلب سعی کردیم که  به توضیح معروف ترین و شناخته‌شده‌ترین انواع جرثقیل‌ها بپردازیم اما قطعا جرثقیل‌ها انواع بسیار بیشتری ازآنچه در این مطلب ذکرشده اند دارند.


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.