jaresaghilmechateronic

  عوامل موثر در انتخاب قطعات جرثقیل

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   

  جدا از اندازه و ظرفیت جرثقیل مورد نیاز ،عوامل مختلفی وجود هستند که بر نحوه انتخاب قطعات جرثقیل تاثیرگذار می باشند.عوامل آب و هوایی یکی از این عوامل می باشد.برای مثال شرایط آب و هوایی در مناطق سردسیر روسیه با شرایط آب و هوایی کشورهای حوزه خلیج فارس بسیار متفاوت است. از این رو جرثقیل های مورد استفاده در این مناطق نیز قطعا متفاوت خواهند بود.در زیر برخی از علل و عوامل مهم در نحوه  انتخاب قطعات مهم جرثقیل را ذکر می کینم.

  crane photo1400 01 21 2

  میزان ارتفاع از سطح دریا:هر چه جرثقیل مورد استفاده در سطح بالاتری از دریا باشد به دلیل رقیق شدن هوا موتورهای جرثقیل سریعتر داغ می شوند.در این شرایط باید از موتورها با توان کمتری استفاده شود و یا از فن های خارجی برای خنک کردن موتور جرثقیل استفاده شود.

  دمای محیط:دمای محیط تاثیر مستقیم بر دمای جرثقیل دارد وبه الطبع دمای غیر طبیعی برای جرثقیل باعث کاهش کارایی آن می شود.برای مثال جرثقیل هایی که در صنایع ذوب آهن استفاده می شوند به دلیل اینکه در معرض گرمای بسیاری زیادی قرار دارند باید خصوصیات ويژه ای داشته باشند و در برابر گرما مقاوم باشند.

  سرعت باد:سرعت باد معمولا بر جرثقیل های بیرونی نظیر جرثقیل های دروازه ای و نیم دروازه ای تاثیرگذار است.سرعت بالای باد باعث کندی کارکرد جرثقیل می شود و می تواند حتی خطرساز نیز باشد.

  عوامل خوردگی و رطوبت:خوردگی از عواملی هست که می تواند باعث کاهش عمر جرثقیل شود.جرثقیل های ساخته شده از فولاد در مقابل خوردگی بسیار مقاوم هستند.

  وجود مواد قابل اشتعال:مواد قابل اشتعال می تواند منجر به ایجاد اتش سوزی در محیط جرثقیل شود.


  مکاترونیک آریا

  جرثقیل مکاترونیک آریا
  بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
  نصب جرثقیل
  جوشکاری جرثقیل
  قطعات جرثقیل

  آخرین مطالب

  کلیه حقوق و مزایای این وب سایت متعلق به جرثقیل مکاترونیک آریا می باشد.