jaresaghilmechateronic

  جدیدترین مطالب و اخبار سایت
  تعمیر جرثقیل سقفی دماگ شرکت پلاستیران

  جرثقیل های سقفی دماگ از جمله بهترین و با دوام ترین جرثقیل ها هستند.یکی از شرکت های معتبری که از این جرثقیل ها استفاده می کنند شرکت پلاستیران می باشد.مجموعه مکاترونیک آریا با شرکت پلاستیران طرف قرار داد است و کلیه امور تعمیر و نگهداری  جرثقیل های این مجموعه را انجام می دهد.

  aryacrane.com14000324 1

  aryacrane.com14000324 4

  aryacrane.com14000324 13

  سیم کشی برق جرثقیل سقفی
  کالسکه جرثقیل

  در زیر  تصویر کابین کنترل جرثقیل را مشاهده می کنید؛این نوع کابینت ها هدایت شونده و متحرک هستند .استفاده از این کابین ها در جرثقیل سقفی باعث کنترل بیشتر بر بار و جرثقیل و در نتیجه کم شدن احتمال خطا و حادثه خواهد شد.همچنین وجود این کابین ها تعمیر و نگهداری جرثقیل سقفی را برای تعمیرکار ساده تر می کنند.

  تقریبا در کلیه جرثقیل های تاور کرین کابین کنترل وجود دارد.در جرثقیل های سقفی و دروازه ای استفاده از کابین کنترل اختیاری است.در جرثقیل های سقفی و دروازه ای کوچک نیاز به کابین نیست ولی در جرثقیل های بزرگ سقفی و دروازه ای که فاصله جر ثقیل تا کف بیش از ده متر است ،معمولا برای تسلط بیشتر اپراتور از کابین استفاده می شود.

  اپراتور و کاربر در کابین قرار می گیرند و کار کنترل بار را انجام می دهند.به دلیل ارتفاع بالای کابین اپراتور به صورت کامل بر بار،جرثقیل و محیط مسلط است.برای مثال اپراتور به راحتی می تواند تشخیص دهد که کسی در زیر بار هست یا خیر .

  اپراتورهای جرثقیل نباید مشکلاتی از جمله اشکال در بینایی و شنوایی و... داشته باشند .در واقع اپراتور جرثقیل مانند یک راننده ماشین سنگین باید کاملا حرفه ای ،سالم و مسلط باشد.سرعت در کنترل و عکس العمل نیز از دیگر مواردی هست که اپراتور باید توان انجام آن را داشته باشد.

  crane control cabine

  نمونه کار تعمیر و نگهداری جرثقیل سقفی

  تصاویر زیر فعالیت های پرسنل جرثقیل مکاترونیک در نیروگاه برق منجیل را نمایش می دهد.کلیه خدمات سرویس و تعمیر و نگهداری جرثقیل سقفی موجود در نیروگاه منجیل طی قراردای به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا محول شده است  .Repair and maintenance crane manjil proge 2

  Repair and maintenance crane manjil proge 3

  Repair and maintenance crane manjil proge 12

   

   

  تعمیرات تخصصی جرثقیل سقفی

   

               

  تعمیر و نگهداری جرثقیل سقفی امری بسیار حساس است.تجهیزات جرثقیل سقفی قیمت بسیار بالایی دارند.از سوی دیگر وزن این جرثقیل ها نیز بسیار زیاد است. کوچکترین اشتباهی در تعمیر جرثقیل سقفی می تواند منجر به وارد آمدن خسارات فراوان مالی ویا جانی شود.از این رو تعمیرکاران جرثقیل بایستی بسیار مسلط و وارد به کلیه امور جرثقیل  باشند .

  جرثقیل سقفی از مهم ترین وامن ترین  جرثقیل ها می باشد.این جرثقیل ها در مکان های ثابت و در داخل سالن های کارخانه ها نصب می گردند.تعمیر و نگهداری این جرثقیل ها امری بسیار حساس است.تعمیر این جرثقیل ها نیازمند دقت و رعایت ایمنی بسیار بالایی می باشد.ما با داشتن پرسنلی توانمند و زبده و با دارا بودن تجربه سالها کار در زمینه تعمیرات جرثقیل یکی از بهترینها در تعمیر این ماشین آلات غول پیکر هستیم.

  تعمیر به موقع جرثقیل سقفی:

  شناخت به موقع مشکل جرثقیل و اقدام به تعمیر به موقع آن امری بسیار مهم و حائز اهمیت است .ممکن است زمانی برای جرثقیل مشکل کوچکی رخ دهد ولی با بی توجهی به آن ،در آینده با مشکل بزرگتر و اساسی تری روبرو شوید.در هنگام بروز هرگونه مشکل برای جرثقیل سقفی بایستی به سرعت با پشتیبانی و کارشناسان تعمیرات جرثقیل  تماس گرفته شود و مشاوره لازم انجام شود.داشتن پرسنلی هوشیار و آشنا با سیستم کاری جرثقیل سقفی می تواند در حفظ و نگهداری جرثقیل بسیار موثر باشد.برخی از مجموعه ها که از جرثقیل استفاده می کنند جهت ارتقاع امنیت جرثقیل و صرفه جویی در هزینه ها اقدام به استخدام تعمیرکاران جرثقیل در شرکت خود می نمایند.

   

  aryacranerepairng crane2

  چراباید به ما اعتماد کنید ؟

  مجموعه جرثقیل مکاترونیک از قدیمی ترین مراکز تعمیر جرثقیل سقفی در کشور است.این مجموعه پک کاملی از خدمات مرتبط با جرثقیل را ارائه می دهد.ما در کنار ارائه خدمات حرفه ای تعمیر جرثقیل  ،خدمات نصب جرثقیل و فروش قطعات جرثقیل را که به نوعی مکمل تعمیر جرثقیل هستند انجام می دهیم.

  تعمیرات تخصصی جرثقیل سقفی را از ما بخواهید.ما با کادری توانمند و با تجربه و با جدیدترین تجهیزات جهت تعمیر انواع جرثقیل سقفی در خدمت مشتریان خود در سراسر کشور هستیم.

  تعمیر و نگهداری جرثقیل در تهران

  جرثقیل مکاترونیک آریا خدمات تعمیر و نگهداری جرثقیل سقفی در تهران را انجام می دهد.ما برای بسیاری از جرثقیل داران تهرانی  به عنوان یکی از مهم ترین و بهترین مجموعه های خدمات رسانی در امر تعمیر و نگهداری جرثقیل سقفی در تهران شناخته شده می باشیم.ما با ارئه خدمات خود در تهران در کمترین زمان ممکن و با ارائه خدمات بی نقص ،مفتخریم که اعتماد مشتریان گرانقدر خود را جلب می نمائیم.

  روغن کاری جرثقیل

  جرثقیل ها نیز مانند ماشین ها دارای موتور هستند.موتورهای چرثقیل دارای گیربکس های قوی و بزرگی هستند .کلیه گیربکس ها هر کجا و هر فعالیتی که داشته باشند نیاز به روغن واسکازین دارند .از این رو بایستی حتما در سرویس ها و بازدیدهای ماهیانه که عملا این بازدیدها به تعمیر و نگهداری معروف هستند روغن واسکازین گیربکس چک و کنترل شود که منجمد یا خراب نشده باشند.در صورت منجمد یا خرابی روغن گیربکس ها ،به چرخ دنده ها آسیب زیادی وارد می شود.البته روغن جرثقیل تنها مختص جرثقیل سقفی نیست و در کلیه جرثقیل ها بایستی از روغن کای استفاده شود.

  چرخ های جرثقیل نیز که تماما مانند چرخ های قطار و مترو از آهن یا فولاد هستند نیاز به روغن کاری یا گیریس کاری دارند.این گیریس کاری از سوراخ های مخصوص تعبیه شده دردور چرخ ،با فشار به داخل چرخ وارد می شود .این امر باعث می شود بلبرینگ های  چرخ روغن کاری و چرب شده و بدون صدا و نرم و البته بدون خرابی کار کند.

  در واقع در زمینه سرویس و تعمیر جرثقیل دو نوع روغن استفاده می شود روغن واسکازین برای گیربکس و گیریس برای چرخ ها

  در صورت مشاهده چه علائمی در جرثقیل باید با تعمیرکار تماس گرفته شود؟

  جرثقیل دستگاه گران قیمت و حساسی هست و هنگام کار با آن بایستی دقت زیادی داشت.جرثقیل ممکن است در حین کار کردن نشانه ها و علائمی را بروز دهد که نمایانگر وجود اشکال و ایرادی در کارکرد صحیح جرثقیل دارد.برخی شرکت ها که از جرثقیل استفاده می کنند علائم و مشکلات جزئی جرثقیل را نادیده می گیرند و تا زمانی که جرثقیل کار کند از آن استفاده می کنند.این استفاده کنندگان تا زمانی که جرثقیل مشکل اساسی پیدا نکند اقدام به استفاده از جرثقیل می کنند تا زمانی که جرثقیل متوقف شود.متاسفانه این مجموعه ها اهمیتی و به سرویس و نگهداری جرثقیل نمی دهند .دراین موارد جرثقیل زمانی نیاز به تعمیر پیدا می کنند که بخشی از وسیله قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود.

  aracrane new proge 99 12 26 8

  در برخی شرکت ها که در میان پرسنل آنها  کارشناسان فنی جرثقیل حضور دارند اوضاع بهتر است .اپراتورها در صورت بروز کوچکترین اشکالی مانند شل شدن تسمه یا صدا دادن جرثقیل باید با کارشناس مربوطه تماس بگیرند .این طرز استفاده از جرثقیل موجب می شود که جرثقیل طول عمر بیشتری داشته باشند.البته در این میان تجربه اپراتور بسیار مهم و حائز اهمیت است .برخی علائم هستند که در صورت بروز ،اپراتور فورا باید جرثقیل را خاموش کند و با کارشناس فنی تماس بگیرد.در زیر سه مورد از مهم ترین این علائم را ذکر می کنیم.

  1-ترمز نگرفتن صحیح جرثقیل

  2-زیاد شدن صدای موتور

  3-کار نکردن دور کند و دور تند جرثقیل

  دقت داشته باشید که افرادی که مشکلات جزئی جرثقیل را پیگیری نمی کنند در بسیاری از موارد هزینه هایشان تا صد برابر افزایش می یابد.برای مثال در یکی از پروژه های واقع در نیروگاه سیاه بیشه یکبار جهت تعمیر وینچ موتور سوخته مراجعه کرده بودیم که موتور در دور کند و دور تند کار نمی کرد .دلیل این امر نیز خرابی کلید دور تند بود که به دلیل بی توجهی اپراتور و مدیریت این امر نادیده گرفته شده بود و دستگاه تنها در دور کند به کار ادامه داده بود .این امر باعث شده بود که دور تند و دور کند دستگاه بسوزد .طبق پروتکل ها ،موتورهای دو دور جرثقیل حق استفاده از دور کند بیش از 10 ثانیه را ندارند چون دور کند ضعیف هست و اپراتور باید سریعا از دور کند به دور تند برود .در این مورد بخصوص خراب بودن یک کلید 50 هزارتومانی و عدم تعمیر آن باعث شده بود که یک موتور چند صد کیلوگرمی با قیمت حدود 50 میلیون تومان بسوزد.

  یک کارشناس و اپراتور جرثقیل باید بداند که هر اتفاق و نحوه کارکردی که خلاف روال کارکرد عادی جرثقیل باشد امری غیرعادی است که باید بررسی و رفع شود.در زیر برخی علائم اولیه خرابی های جرثقیل ذکر شده است.

  -هرگونه صداهای غیرعادی چرخ دهنده ها

  -نحوه بد ایستادن پل و کالسکه

  -صداهای بد و غیرعادی از موتور (در این صورت ممکن است موتور دوفاز شده باشد.در حالت دوفاز اگر موتور چند دقیقه کار کند می سوزد)

  -کار نکردن ترمز جرثقیل برای مثل اگر جرثقیل بار را دو متر بالا ببرد و بدون اینکه اپراتور دستش روی کلید برود یکدفعه بار نیم متر پایین بیاید در این صورت ترمز جرثقیل به درستی کار نمی کند.

  -کار نکردن دور تند یا دور کند جرثقیل

  در نهایت در صورت شنیدن صداهای بد و ناجور از موتورجرثقیل  سریعا دستگاه را خاموش کنید و با تعمیرکار تماس بگیرید زیرا ممکن است که موتور جرثقیل دو فاز شده باشد.

                  

   

   

  0
  تعداد پروژه های تعمیر و نگهداری جرثقیل سقفی

  تعمیر و نگهداری جرثقیل سقفی

  تعمیر و نگهداری کلیه جرثقیل های سقفی با هر بند و اندازه ای

  فروش قطعات جرثقیل سقفی

  فروش انواع قطعات جرثقیل های سقفی

  بهترین تعمیر کار جرثقیل های سقفی

  مکاترونیک آریا یکی از بهترین مجموعه ارائه دهنده خمات تعمیر و نگهداری جرثقیل سقفی در کشور می باشد.کلیه خدمات تعمیرات و نگهداری جرثقیل در محل انجام می شود.

  آخرین مطالب

  کلیه حقوق و مزایای این وب سایت متعلق به جرثقیل مکاترونیک آریا می باشد.