نصب جرثقیل سقفیدر تهران و سراسر کشور

نصب جرثقیل سقفی

خدمات نصب جرثقیل سقفی در محل

نصب جرثقیل سقفی

نصب جرثقیل سقفی

انجام خدمات نصب جرثقیل سقفی در محل با تجهیزات مدرن و پرسنل با تجربه

تضمین کیفیت نصب جرثقیل سقفی

تضمین کیفیت نصب جرثقیل سقفی

کلیه خدمات نصب جرثقیل سقفی ما با تضمین کیفیت نصب انجام می شود.

قیمت مناسب

قیمت مناسب

مناسب ترین قیمت ها برای نصب جرثقیل سقفی را از ما بخواهید .

بهره وری انرژی در کنترل جرثقیل سقفی

بسیار مهم است که بهره‌وری انرژی در کنترل جرثقیل‌های سقفی در نظر گرفته شود. بر اساس مدل سیستم جرثقیل، مصرف انرژی و همچنین ایمنی عملیاتی در یک مسئله کنترل بهینه فرموله شده است. کنترل بهینه برای جستجوی مسیرهای بهینه سرعت و شتاب برای به حداقل رساندن مصرف انرژی استفاده می‌شود. کار مرتبط موجود عمدتاً بر کاهش زمان حمل‌ونقل و نوسان متمرکز است، اما مسیر در این مقاله بر افزایش بهره‌وری انرژی حمل‌ونقل درحالی‌که محدودیت‌های عملی و فیزیکی را برآورده می‌کند، متمرکز است. سپس کنترل پیش‌بینی مدل (MPC) برای ردیابی مسیرهای بهینه در زمان واقعی پیشنهاد می‌شود. درنتیجه، مسیرهای واقعی می‌توانند در صورت وجود اختلالات خارجی، مسیرهای مرجع را با خطاهای کوچک مطابقت دهند. در شبیه‌سازی، می‌توان نشان داد که رویکرد کنترلی پیشنهادی می‌تواند بازده انرژی جرثقیل‌های سقفی را به‌طور قوی بهبود بخشد.

 Forum Energy Technologies (MPC) یک ابزار بسیار متنوع و ارزشمند برای هر دکل است. MPC که به‌صورت هیدرولیکی فعال می‌شود، کنترل چند محوره را برای دسترسی به مکان‌های صعب‌العبور فراهم می‌کند و عملاً نیاز به رابط دستی را از بین می‌برد.

سقوط جرثقیل سقفی

در زیر کلیپی از سقوط یک عدد جرثقیل سقفی را قرار داده ایم.دلیل قرار دادن این کلیپ این هست که سقوط جرثقیل سقفی اتفاق  نادری است.حتی بسیاری از نصاب ها و کارکنان در حوزه جرثقیل سقفی تا به حال سقوط جرثقیل سقفی را مشاهده نکرده اند.اما این اتفاق محتمل است و در صورت عدم رعایت اصول و پروتکل های استاندارد ممکن است این اتفاق بیافتد.

در جرثقیل سقفی زیر دلیل سقوط جرثقیل عدم نصب صحیح جرثقیل و عدم جوشکاری صحیح ریل ها بوده است.به این صورت به ریل های جرثقیل فشار مضاعف وارد شده است .از این رو ریل ها از محل جوش کنده شده و جرثقیل سقوط کرده است.جوشکاری صحیح و حرفه ای در امنیت جرثقیل تاثیر بسیاری دارد.

یکی دیگر از اتفاقاتی که ممکن است به سقوط جرثقیل منتهی شود بلند کردن بار سنگین تر از توان جرثقیل می باشد.در حال حاضر توسط نصب سنسورهای بر روی جرثقیل این مشکل رفع شده است.این سنسورها بار جرثقیل را محاسبه کرده و در صورتی که بالاتر از توان جرثقیل باشد به اپراتور هشدار نی دهد و اجازه بلند کردن بار را به اپراتور نمی دهد.در حال حاضر جرثقیل های قدیمی فراوانی هستند که به این سنسور مجهز نیستند و به صورت بالقوه امکان بروز خطا و حادثه را دارند.از این رو مجهز کردن این جرثقیل ها به سنسور امری لازم و فوری است.

این اتفاق و اتفاقاتی از این دست لزوم تعیمر و نگهداری و سرویس و بازدید جرثقیل را به روشنی نمایان می کند.

نمونه کار نصب جرثقیل مونوریل

کلیپ سقوط جرثقیل سقفی به دلیل سهل انگاری در نصب و خطای اپراتور

نمونه کار نصب جرثقیل سقفی

در زیر تصاویر دو جرثقیل سقفی دوپل را مشاهده می کنید.این جرثقیل ها توسط مجموعه مکاترونیک آریا برای جایگاه شهید شیرودی در افسریه نصب شده است.

یک جرثقیل با تناژ 2 تا 10

جرثقیل دوم با تناژ 5

aryacranenewproject14000206 3

aryacranenewproject14000206 5

 

بازه زمانی نصب جرثقیل

جدول زمانی نصب جرثقیل سقفی شامل مراحل انجام شده بین سفارش خرید و زمانی  که نصب جرثقیل در مرکز مشتری انجام می شود می باشد.پس از پروسه تولید جرثقیل، جرثقیل  مشتری با کامیون به محل مورد نظر مشتری برده می شود و پروسه نصب جرثقیل آغاز می شود.

نصاب های  جرثقیل قبل از شروع پروسه نصب بایستی اطلاعات کامل از محل نصب جرثقیل داشته باشند. نقشه ساختمان محل یکی از بهترین راهنماها برای نصاب جرثقیل می باشد.

یکی از مواردی که قبل از نصب توسط نصابهای جرثقیل سوال می شود این هست که آیا این اولین باری هست که جرثقیل در محل نصب می شود و یا قبلاً جرثقیلی در محل نصب شده است.به الطبع در صورتی که قبلاً در محل فعلی سابقه نصب جرثقیل بوده باشد، برخی از  امور  مورد نیاز نصب جرثقیل احتمالا در محل انجام شده است،این امر باعث کمتر شدن پروسه نصب و سرعت در کار می شود.

مراحل نصب جرثقیل سقفی: زمان که کلیه قطعات جرثقیل آماده شده و جرثقیل در حال مونتاژ باشد(پروسه مونتاژ جرثقیل حدود یک ماه طول می کشد)،کارشناس نصب با مشتری تماس گرفته و زمانی را برای بازدید و تجزیه و تحلیل محل نصب پیشنهادی تعیین می کند. نصاب باید هرگونه ملاحظات ویژه برای نصب جرثقیل سقفی را در نظر بگیرد.

 در طی این فرآیند ، نصب کننده جرثقیل سقفی نقشه های کلی تجهیزات جرثقیل را مرور می کند و نقشه های ساختمان را بررسی می کند تا بهترین تخمین خود را از آنچه برای نصب جرثقیل سقفی در تأسیسات مشتری لازم است ارائه دهد.

نصب کننده جرثقیل یک بازه زمانی برای نصب جرثقیل ارائه می کند. این بازه زمانی می تواند بین 2 تا 10 روز کاری باشد. ممکن است برای جرثقیل ها بزرگ و پیچیده مدت زمان بیشتری تعیین گرد. مدت زمان تعیین شده برای نصب جرثقیل ممکن است تحت تاثیر موارد زیادی قرار گیرد.برای مثال ممکن است تجهیزات مورد نیاز دیرتر از موعد به محل برسد و یا مشکلی در برق مجموعه ایجاد شود.از این رو در صورت بروز مشکلاتی از این دست، مدت زمان نصب افزایش خواهد یافت. (تاریخ  و مدت زمان نصب می تواند به دلیل برنامه های تولید ویا تاخیر در ساخت و ساز تغییر کند)

پس از دریافت سفارش خرید ، تولید کننده جرثقیل سقفی شروع به ساخت و مونتاژ خود جرثقیل می کنند - فرایندی که بین 2 تا 12 ماه طول می کشد. حدود یک ماه قبل از تاریخ اتمام ، نصب کننده با مشتری یا پیمانکار تماس می گیرد تا برای نصب با طرفهای لازم ارتباط برقرار کند.

در طی این تماس موارد زیر تعیین می شود:

  • معرفی بین نصب کنندگان و پیمانکار عمومی یا کارکنانی که در طول نصب مشارکت خواهند داشت
  • زمانی را برای بیرون آوردن تجهیزات اضافی
  • تجزیه و تحلیل محل کار و امکانات

 یک تماس وضعیت هفتگی تنظیم می شود تا اطمینان حاصل شود که همه چیز طبق روال پیش می رود. این امر کمک می کند تا هرگونه مشکل یا چالشی که ممکن است بر زمان نصب تأثیر بگذارد ، برطرف شود.

 قبل از نصب جرثقیل سقفی ، نصب کننده باید از ساختمان یا محل بازدید کرده و شرایط موجود را تجزیه و تحلیل کند تا شرایط محل نصب به خوبی آشنا شود، طرح را بشناسد و خطرات یا موانع احتمالی را شناسایی کند. محدوده کار منطقه نصب باید به صورت کامل شناسایی و کلیه خطرات احتمالی بررسی شود.

ما در پروسه نصب جرثقیل کلیه موارد را بررسی می کنیم و روند کار را به صورت مداوم و منظم به مشتری اعلام می کنیم.

 نصاب های جرثقیل بایستی قبل از پروسه نصب با جرثقیل تولید شده آشنا شده باشند. پس از امضای قرارداد خرید جرثقیل سقفی ، نصاب یک نسخه از سفارش خرید را دریافت می کند. پس از دریافت سفارش خرید ، نصب کننده جرثقیل سقفی شما با مشتری تماس می گیرد و به محل کار رفته و با تیم مشتری ملاقات کند. همچنین نصاب ها بایستی از پروسه تولید جرثقیل بازدید کرده و پیشنهادات خود را ارائه دهند.

نصاب ها نقشه ها و قراردها را بررسی می کنند تا با فضایی که در آن کار خواهند کرد آشنا شوند. در جلسه ای که بین نصاب ها و مشتریان برگزار می شود  فهرستی از تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای نصب  جرثقیل ارائه می شود. این فهرست می تواند شامل موارد زیر باشد: برنامه ریزی حضور کامیون ها ، تریلر و ریل های  جرثقیل ،پل ها و سایر تجهیزات مورد نیاز برای نصب جرثقیل.

همچنین نصاب ها باید بدانند چه مواردی ممکن است باعث ایجاد تاخیر در  پروسه تولید و یا نصب جرثقیل شوند. نصای های جرثقیل نیاز به داشتن نقشه و محل نصب خطوط برق و گاز ، بتن یا سایر بناها ، لوله کشی ، وسایل روشنایی و  مجاری کار و سقف دارند. در حین بازدید از سایت ، نصب کنندگان جرثقیل سقفی مقدار زیادی از زمان خود را صرف بررسی این دستگاه می کنند .

ما همواره سعی می کنیم پروسه نصب جرثقیل را کاملا با برنامه  و رعایت اصول ایمنی انجام دهیم.

 

 

 

 

aryacranenewproject14000206 4

نحوه کار کردن ترمزهای جرثقیل سقفی

در کلیپ ویدوئی زیر ،نحوه کارکردن ترمزجرثقیل های بزرگ و صنعتی را مشاهده می کنید.این ترمز ها یکی از صنعتی ترین و حساس ترین قطعات جرثقیل هست.ترمزهایی که در کلیپ زیر می بینید بسیار گران قیمت هستند .از این ترمزها تنها در جرثقیل های بزرگ و سنگین استفاده می شود.

سرعت و دقت در ترمز گرفتن خصوصیت بارز این ترمزها  محسوب می شود.برخلاف ترمز جرثقیل های معمولی که در بسیاری از موارد کار نمی کنند این ترمزها به صورت بلادرنگ و خیلی عالی کار می کنند.

عناوین جدیدترین مطالب سایت
سرعت حرکت جرثقیل سقفی

سرعت حرکت جرثقیل سقفی امری است که حساسیت و اهمیت بالایی دارد.برخلاف تصور عامه ،کارفرمایان و صاحبان جرثقیل ترجیح  می دهند که سرعت حرکت جرثقیلشان در کمترین حد ممکن باشد.سرعت حرکت جرثقیل ها خیلی پایین هست .برای مثال بسیاری از صاحبان جرثقیل سرعت حرکت جرثقیل را نیم متر در ثانیه و یا حتی کمتر تنظیم می کنند.

هرچقدر حرکت جرثقیل کندتر باشد کاربر جرثقیل تسلط بیشتری بر روی کنترل جرثقیل خواهد داشت.کنترل کردن سریع و کامل جرثقیل از این جهت امری مهم و حیاتی هست که حوادث مربوط به جرثقیل ها می تواند بسیار خطرناک باشند و برخورد اجسام با جرثقیل و جرثقیل با اجسام می تواند بسیار هزینه بر و مرگ آفرین باشد.از این رو تسلط کامل بر حرکت جرثقیل به صورت ایمن امری لازم و ضروری است.کاربر جرثقیل باید بتواند هر لحظه که احساس خطر کرد جرثقیل را از کار بیاندازد.

استفاده از میکرو سوئیچ صلیبی در جرثقیل سقفی

در سوی دیگر می دانیم که جرثقیل ها در عرض و طول سالن حرکت می کنند.در جرثقیل ها از دستگاه مهمی به نام میکروسوئیچ صلیبی استفاده می شود .زمانی که جرثقیل سقفی در طول به انتهای سالن می رسد ویا عرض سالن را طی کرده و به انتهای عرض نزدیک می شود میکروسوئیچ صلیبی به طور اتوماتیک سرعت جرثقیل را کند کرده و آن را متوقف می کند .در صورت عدم وجود میکروسوئیچ صلیبی جرثقیل با نگهدارنده برخورد می کند .هرچند این برخورد با سرعت کم اتفاق می افتد ولی به دلیل وزن بالای جرثقیل و احتمال وجود بار در جرثقیل می تواند خسارت زیادی به بار بیاورد و به دستگاه آسیب وارد نماید.در این صورت حتی اگر کاربر بخواهد نمی تواند جرثقیل را حرکت دهد .جرثقیل سقفی پس از رسیدن به انتهای مسیر حتما باید در خلاف جهت حرکت کند.

سرعت بالای جرثقیل برای خود جرثقیل و بار آن نیز خوب نیست.در صورتیکه سرعت جرثقیل سقفی بالا باشد ،هنگام ایستادن به بدنه جرثقیل ضربه وارد می شود .همچنین در صورت وجود بار ممکن است بار نیز تکان خورده و آسیب ببیند .به این دلیل که بارهایی که توسط جرثقیل حمل می شود معمولا گران قیمت هستند همه ترجیح می دهند که حرکت با به آهستگی انجام شود.

استفاده از دستگاه اینورتردرایور در جرثقیل سقفی

در جرثقیل ها برای نرم کردن حرکت جرثقیل از دستگاهی به نام اینورتر درایور variable frequency drive استفاده می شود .این دستگاه باعث می شود که حرکت جرثقیل هنگام حرکت و هم هنگام ایستادن به نرمی و آرامی صورت گیرد.اینورتر درایورها صفرتاصد حرکت جرثقیل را کنترل می کنند و تضمین می کنند که شتاب جرثقیل یکدفعه صورت نگیرد و به آرامی انجام شود.

اهمیت دستگاه قطع کن در کنترل جرثقیل سقفی

استفاده از دستگاه قطع کن در جرثقیل امری بسیار مهم هست و باعت کنترل سرعت جرثقیل در مکان های حساس می شود.برای درک اهمیت قطع کن در جرثقیل نحوه کار آن را شرح می دهیم.

قطع کن نوعی میکروسوئیچ است که هنگام بلند شدن بار توسط قلاب در مسیرهای طول،عرض و بالا و پایین موجب توقف قلاب می شود.در صورتی که قطع کن وجود نداشته باشد در صورت بلند کردن بار امکان برخورد قلاب با کالسه وجود دارد.همچنین در  صورت پایین آمدن بار ممکن است بار بیش از حد پایین بیاید و موجب خسارت به بار و اشیاع شود.

در حرکت طولی و عرضی نیز قطع کن بسیار مهم است و سرعت جرثقیل را در انتهای مسیر کنترل می کند و مانع از ایجاد برخورد می شود.کارکرد قطع کن را می تواند تنظیم کرد و به عملکرد انها توسط ریگلاژ کردن تنظیم می شود.در صورتی که موتور جرثقیل دو حالته باشد قطع کن نیز باید دو حالته باشد و اگر تک حالته باشد قطع کن تک حالته خواهد بود.

قطع کن های جرثقیل مانند قطع کن های آسانسور عمل می کنند.این قطع کن ها در همه جرثقیل های سقفی ،دروازه ای و نیم دروازه ای کاربرد دارند.

در صورتی که جرثقیلی قطع کن نداشته باشد در صورت جابه جایی بار در ارتفاع یا طول عرض احتمال برخورد قلاب جرثقیل با کالسکه و سایر قطعات وجود دارد.به دلیل بالا بودن وزن قلاب در صورت برخورد با هر چیزی خسارت های شدیدی به قلاب و سایر قطعات  وارد می شود.قالب های جرثقیل چیزی حدود 15 تن وزن و 15 میلیون تومان قیمت دارند.قلابهای بزرگ نیز وزنی تا 125 تن و قیمتی در حدود 150 میلیون تومان دارند .

استفاده از قطع کن در جرثقیل می تواند از بروز خسارت های مالی بسیار سنگین به مجموعه جلوگیری کرد.در گذشته استفاده از قطع کن چندان معمول نبود اما با تولید قطع کن های پیشرفته و موثر ،در حال حاضر صاحبان جرثقیل در حال اضافه کردن این قطعه  به جرثقیل ها می باشند.

 

مزایای جرثقیل سقفی نسبت به جرثقیل های دروازه ای و نیم دروازه ای

استفاده از جرثقیل سقفی  اولین گزینه و بهترین انتخاب برای سالن ها و فضاهای سرپوشیده هست.جرثقیل های سقفی فضای مستطیل یا مربع  شکلی را پوش می دهند به صورتی که امکان دسترسی به هر نقطه ازاین فضا برای جرثقیل وجود خواهد داشت.

جرثقیل های سقفی مزایای فراوانی نسبت به جرثقیل های دروازه ای و نیم دروازه ای دارند.در زیر برخی از مزایای جرثقیل سقفی به جای جرثقیل های دروازه ای را ذکر می کنیم.

قیمت پایین تر:جرثقیل های سقفی قیمت پایین تری نسبت به جرثقیل های دروازه ای دارند.عدم نیاز به ستون ها و دروازه ها باعث صرفه جویی هنگفتی در هزینه ساخت جرثقیل می شود.علارغم هزینه کمتر ساخت جرثقیل سقفی نسبت به جرثقیل دروازه ای ،کارکرد هر دو جرثقیل یکسان می باشد.

عدم اشغال محیط:جرثقیل سقفی تماما در مکانی نزدیک و زیر سقف تعبیه می شوند و کلیه ریل کشی های این جرثقیل ها نیز در زیر سقف انجام می شود .از این رو این جرثقیل های هیچ فضای مفید و قابل استفاده ای را اشغال نمی کنند.در صورتی که جرثقیل های دروازه ای فضای قابل ملاحظه ای از کف و محیط را اشغال می کنند.

خطرات کمتر:احتمال خطرساز شدن جرثقیل های سقفی بسیار کمتر از جرثقیل های دروازه ای می باشد.خطراتی نظیر برخورد جرثقیل با افراد و اشیاع در جرثقیل های دروازه ای و نیم دروازه ای وجود دارد .در حالیکه این خطر در جرثقیل سقفی تقریبا به صفر می رسد.

موارد کاربرد جرثقیل سقفی:

جرثقیل سقفی در موارد متعددی کاربرد دارد.شرکت ها به دلایل مختلفی از جرثقیل های سقفی استفاده می کنند.در زیر برخی پروسه های کلی که برای آن از جرثقیل های سقفی استفاده می شود را ذکر می کنیم.

مونتاژ: انتقال محصولات بین بخش های مختلف یک مرکز تولید به منظور مونناژ یا تولید قطعات

بارگیری:بارگیری محصولات نهایی بر روی تریلرهای باز یا واگن های ریلی مرحله بندی: برگزاری فرآیند تولید برای فرآیندهای انبارداری: انتقال محموله ها و بارهای بزرگ به یا از انبار

 

نصب جرثقیل سقفی در تهران

مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا از مهم ترین و بزرگترین ارائه دهندگان خدمات نصب جرثقیل سقفی در تهران است.ما با ارائه خدمات نصب جرثقیل سقفی در تهران به همراه آموزش کار کردن به اپراتورهای معرفی شده توسط شرکت ، در خدمات مشتریان و صنعت گران تهرانی هستیم.

جرثقیل های سقفی در اندازه های کوچک

جرثقیل های سقفی در اندازه های کوچک نیز ساخته می شوند.این جرثقیل ها نسبت به جرثقیل های سقفی شناخته شده اندازه کوچکتری دارند.از جرثقیل های سقفی کوچک معمولا در کارگاههای کوچک ،مزارع ،انبار وهمچنین در ساخت خانه استفاده می شود.این جرثقیل ها نسبت به جرثقیل های سقفی معمول سیستم کنترل و کارکرد ساده تری دارند.قیمت این جرثقیل ها از جرثقیل های سقفی شناخته شده پایین تر است.

جرثقیل های سقفی کوچک راهکاری عالی و بسیار مناسب برای کسب و کارهای کوچک و در حال توسعه می باشد.

 

نصب جرثقیل در دوران کرونا

با پیدایش بیماری کرونا کلیه صنایع و کسب و کارهای دچار رکود عمیقی شدند .خدمات نصب و تعمیر جرثقیل نیز از این قاعده مستثنی نبود و با افت سفارش بسیاری روبرو شد.مهم تر از اینکه درخواست تعمیر و نصب جرثقیل کاهش یافته است ، اهمیت رعایت اصول و قواعد توصیه شده برای حفظ سلامتی و دچار نشدن به ویروس کرونا برای نصاب های این مجموعه می باشد.ما برای حفظ سلامتی نصاب ها و تعمیرکاران و مشتریان خود رعایت کامل اصول بهداشتی را در محیط کار برای همه افراد الزامی دانسته و کلیه لوازم و تجهیزات ایمنی و محافظتی را برای حفظ سلامتی این عزیزان فراهم نموده ایم.

نصاب ها و تعمیرکاران مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا مجهز به کلیه لوازم و وسایل بهداشتی  اعم از ضدعفونی کننده های مختلف ،ماسک و ... می باشند وسلامتی این عزیزان به صورت مستمر کنترل می شود .در کنار این امور آموزش لازم جهت کار با رعایت اصولی بهداشتی به این عزیزان داده شده است.

جرثقیل سقفی تک پل و جرثقیل سقفی دوپل

جرثقیل های سقفی را می توان به دو نوع جرثقیل سقفی دو پل و جرثقیل سقفی تک پل تقسیم کرد.در جرثقیل های سقفی دوپل از دو پل در جرثقیل استفاده شده است.استفاده از دوپل در این جرثقیل ها باعث می شود که قابلیت جابه جایی وزن های بالا را داسته باشند.این جرثقیل ها نسبت به جرثقیل های تک پل توانایی جابه جایی وزن بالاتری دارند.هزینه ساخت جرثقیل های دوپل بیشتر از جرثقیل های تک پل می باشد.

البته در مورد میزان حجم قابل جابه جایی پارامترهای زیادی بر این امر تاثیرگذار است  و تک پل یا دوپل بودن تنها یکی از موارد مهمی است که بر این امر تاثیرگذار است .

0
تعداد پروژه های نصب جرثقیل سقفی
This image for Image Layouts addon


مدار کنترل سنسور بار جرثقیل سقفی

 

تصویر سمت راست مربوط به مدار کنترل سنسور بار جرثقیل سقفی می باشد.این دستگاه با نام لودسل نیز شناخته شده می باشد.

کار اصل این دستگاه تشخیص میزان بار جرثقیل است.این دستگاه از طریق سنسور کششی که بر روی سیم بکسل ثابت نصب می شود از میزان بار جرثقیل آگاه می شود.پس از دریافت میزان بار و مشخص شدن وزن بار ،این دستگاه وزن بار را بر روی مانیتورهای نصب شده نمایش می دهد.(نمایشگر و مانیتور جرثقیل باید بزرگ باشد به طوری که اپراتور به راحتی بتواند آن را ببیند.همچنین این نمایشگر حتما باید در کنار وینچ نصب شود.)

پس از بلند شدن بار ،اگر بار از حد مجاز تعریف شده برای دستگاه بیشتر باشد این دستگاه اجازه بلند کردن بار را نمی دهد.در این شرایط اپراتور باید بار را زمین گذاشته وسبک تر کند و یا با جر ثقیل دیگری بلند کند.

در صورتیکه بار کمتر یا برابر حد مجاز باشد ،بار بدون مشکل بلند خواهد شد.

استفاده از لودسل اتفاقات خطرناک از قبیل پاره شدن سیم بکسل را تقریبا از بین می برد.این دستگاه از بروز خطرات جانی و مالی برای کارگران و کل مجموعه جلوگیری می کند.

Repair and maintenance crane manjil proge 7

در تصویر بالا یک عدد نمایشگر می بینید که زیر کالسکه و کنار بالابر جرثقیل نصب شده است.وظیفه این نمایشگر همانطور که در بالا توضیح داده شد ،نمایش میزان وزن بار بلند شده توسط جرثقیل است.

This image for Image Layouts addon


تعمیر و نگهداری جرثقیل سقفی نیروگاه منجیل

در تصویر سمت راست مهندس علی عیسی احمدی،مدیریت جرثقیل  مکاترونیک آریا را مشاهده می کنید.این تصویر  در نیروگاه منجیل  گرفته شده است.نیروگاه منجیل دارای یک عدد جرثقیل با دو بالابر 125 تن و 15 تن می باشد.

Repair and maintenance crane manjil proge 13

در تاریخ 99/12/24 عملیات تعمیر و نگهداری این جرثقیل به صورت زیر انجام شد.

-نصب یک عدد لودسل و نمایشگر بزرگ برای این جرثقیل انجام

-نصب یک عدد ریموت برای جرثقیل .با استفاده از این ریموت جرثقیل از فواصل دور قابل کنترل است.

-برای کالسکه  و پل (حرکت طول و عرضی)این جرثقیل یک عدد دستگاه لسمیت سوئیچ (قطع کن دورکند و قطع کامل )نصب گردیده است.

در واقع با انجام موارد فوق جرثقیل این مجموعه به صورت کامل آپدیت و بروزرسانی گردید.

این مجموعه زیر نظر شرکت توانیرو فعالیت می کند و کل برق منطقه بزرگی را تامین می نماید.به دلیل اهیمت بالای این مجموعه ،هر چند سال یکبار باید برای ایمن سازی و نوسازی جرثقیل ها وسایر قطعات اصلی این مجموعه اقدام گردد .در واقع این مجموعه و مجموعه های نظیر آن برای دریافت تاییدیه از سازمان های بالادستی حتما باید اقدام به ارتقاع ایمنی و بروزرسانی کنند.در غیر اینصورت از رده خارج خواهند شد.

در این مجموعه نیز باید تجهیزاتی نظیر ریموت زاپاس،قطع کن،قطع کن های بالا و لودسل نصب می گردید که توسط مجموعه مکاترونیک آریا تهیه و نصب گردید.

استفاده و نصب تجهیزات ذکر شده امری لازم و ضروری برای ارتقاع امنیت کار با جرثقیل است .بسیاری از سازمان های استفاده از این تجهیزات را امری اجباری کرده اند و یکی از شرایط اخذ  تاییدیه به جرثقیل از این سازمان ها،نصب این تجهیزات می باشد.

مهندس علی عیسی احمدی برای سرکشی و پشتیبانی یک مورد نصب جرثقیل سقفی به این مجموعه مراجعه کرده اند.

 

This image for Image Layouts addon


ساخت و نصب جرثقیل سقفی 10 تن

در این تصویر مهندس علی عیسی احمدی مدیریت مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا را مشاهده می کنید.تصویر مربوط به نصب جرثقیل 10 تن می باشد.

منبع عکس:صفحه اینستاگرام مکاترونیک

This image for Image Layouts addon


بلند کرد بار توسط جرثقیل سقفی

در این تصویر بلند کردن بار توسط جرثقیل سقفی 25 تن را مشاهده می کنید.این جرثقیل دارای چند وینچ می باشد که برای بلند کردن بارهای مختلف از این وینچ مورد نیاز استفاده می کند.

This image for Image Layouts addon


نصب جرثقیل سقفی 6تن درشهرک صنعتی پرند

در این تصویر نصاب مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا را در حال نصب جرثقیل سقفی مشاهده می کنید.این جرثقیل سقفی با تناژ 6 تن در شهرک صنعتی پرند نصب شده است.این جرثقیل دومین جرثقیلی هست که برای این شرکت نصب می شود.

همانطور که می بینید سوله و محدوده نصب جرثقیل کاملا خالی  است.ایده آل ترین شرایط نصب جرثقیل این است که محل نصب جرثقیل کاملا خالی از وسایل باشد.

بهترین زمان برای نصب جرثقیل زمانی است که مجموعه هنوز فعالیت خود را در محل شروع نکرده باشد.زیرا در این شرایط محیط کاملا خلوت و آرام است و نصاب با خونسردی و خیال راحت می تواند نصب را انجام دهد.

This image for Image Layouts addon


ساخت و نصب دوعدد جرثقیل 25 تن

نصب دو عدد جرثقیل سقفی 25 تن در تاریخ 95/10/09 توسط مجموعه جرثقیل مکاترونیک اریا در تهران

This image for Image Layouts addon


بزرگترین مجموعه تولید کننده جرثقیل سقفی در تهران

جرثقیل مکاترونیک آریا به عنوان بزرگترین سازنده و ارائه دهنده خدمات جرثقیل های سقفی در تهران  و سراسر کشور می باشد.

در زیر تصویر برخی از تجهیزات مورد استفاده در ساخت جرثقیل سقفی را مشاهده می کنید.

نصب جرثقیل سقفی 20 تن

نصب جرثقیل سقف 5 تنی

نصب جرثقیل سقفی 20 تن

نصب جرثقیل سقفی

Accordion Title

joosh

یکی از پروسه های مهم در زمینه تولید جرثقیل سقفی ،جوشکاری قطعات مختلف است.در تولید قطعات جرثقیل سقفی انواع جوشکاری با تجهیزات و دستگاههای مختلف انجام می شود.در این تصویر یک عدد دستگاه جوش زیر پودری را مشاهده می کنید. از این دستگاه برای جوشکاری زیرپودری قطعات جرثقیل استفاده می شود.

در تصویر پایین تکنسین مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا را در حال جوشکاری قطعات جرثقیل مشاهده می نمائید.

joshkari

مکاترونیک آریا پیشرو در ارائه خدمات جرثقیل سقفی

مجهز به جدیدترین تکنولوژی های نصب و تعمیر جرثقیل سقفی

تعمیر و نصب جرثقیل سقفی یکی از سخت ترین و حساس ترین مشاغل صنعتی می باشد.این شغل به همه لحاظ شغلی خاص و بسیار سخت و پرخطر است که واقعا هر کسی توان  انجام آن را ندارد.خدمات جرثقیل از بازاریابی گرفته تا انجام خدمات و پشتیبانی و ... نیازمند صبر و حوصله ،دقت و پشتکار فراوان می باشد.در زیر گزینه بازاریابی ،ارائه خدمات نصب و تعمیر و پشتیبانی را بررسی می کنیم.

بازاریابی خدمات جرثقیل:همانطور که قبلا گفته شد بازاریابی برای شغل خدمات جرثقیل متفاوت از بازاریابی در سایر مشاغل است .دارندگان جرثقیل به راحتی به هر شخص و شرکتی اعتماد نمی کنند و خدمات نصب و تعمیر جرثقیل را به هرکسی نمی دهند.

تعمیر و نصب جرثقیل سقفی:تعمیر و نصب جرثقیل نیازمند سرمایه نسبتا زیادی  برای خرید تجهیزات مورد نیاز این امر می باشد .همچنین این امر نیازمند صبر و حوصله فراوان و کار تخصصی و حرفه ای می باشد.حتما دقت داشته باشید که خدمات نصب و تعمیر جرثقیل امری نیست که محل آزمون و خطا باشد و حتما بایستی متخصصین این امور به آن بپردازند.

خدمات پشتیبنی جرثقیل:پشتیبانی جرثقیل نیز از امور بسیار مهم و حساس است.ارائه دهنده خدمات پشتیبانی جرثقیل باید به صورت آن کال به سوالات و مشکلات اپراتور جرثقیل پاسخگو باشد و در صورت تماس اپراتور ، راهنمایی های لازم را ارائه دهد.

مکاترونیک آریا

چرا جرثقیل مکاترونیک آریا

مجموعه صنعتی جرثقیل مکاترونیک آریا خدمات صفرتا صد انواع جرثقیل های سقفی ،دروازه ای و نیم دروازه ای را انجام می دهد.در زیر برخی توانمندی های تیم جرثقیل مکاترونیک آریا ذکر شده است.

1-نصاب های زبده و با تجربه :مجموعه جرثقیل مکاترونیک دارای نصاب های بسیار زبده و با تجربه می باشد.

2-سرعت عمل در نصب :ما همواره سعی در انجام خدمات نصب در کمترین زمان ممکن برای مشتریان خود داریم.

3-تجهیزات مدرن :ما با دارا بودن جدیدترین تجهیزات نصب جرثقیل در خدمت شما عزیزان هستیم.

4-صفرتا صد انجام خدمات :خدمات نصب جرثقیل به صورت کامل و صفرتاصدی انجام می شود.

5-ایمنی بالا در نصب جرثقیل :ایمنی بسیار بالا در نصب جرثقیل با کمک تجهیزات پیشرفته و نصاب های آموزش دیده

6-تست اصولی و صحیح جرثقیل:پس از نصب جرثقیل در محل،جرثقیل توسط نصاب و در حضور اپراتور و کارفرما با ضریبی بیش از توان جرثقیل تست می شوند.برای مثال در صورتی که ظرفیت جرثقیلی 20 تن است جهت تست این جرثقیل باید باری با حدود 27 تا 30 تن تست شود تا از جهت کارکرد جرثقیل اطمینان کامل حاصل شود.

در هنگام تست جرثقیل باید از بارهایی استفاده شود که ارزش چندانی نداشته باشند.

.

 

ریل کشی جرثقیل سقفی

ریل کشی جرثقیل

ریل کشی جرثقیل

در تصویر بالا ریل های جرثقیل سقفی را مشاهده می کنید.این ریل ها در دو ردیف ،به صورت موازی و برای دو عدد جرثقیل سقفی 25 تن کشیده شده است.طول ریل کشی در هر ردیف معادل 48 متر و جمعا در دو ردیف 96 متر می باشد.ریل شکی به صورت کاملا استاندارد و اصولی انجام شده و است وبا گذشت بیش از ده سال از زمان نصب بدون هیچ گونه مشکل مورد بهره برداری قرار می گیرد.

________________________________________________________________________

نصب دو عدد جرثقیل سقفی دماگ

 overheadcrane

در تصویر بالا دو عدد جرثقیل سقفی را مشاهده می کنید.این دو جرثقیل در سال 88 برای شرکت رامیران صنعت با مدیریت جناب آقای شاپور نصب گردید.دهنه این جرثقیل ها 17 متر هست.تناژ این جرثقیل ها معادل 25 تن + 2 تن می باشد.در واقع هر جرثقیل ترکیب دو جرثقیل یکی با تناژ 25 تنی  برای بارهای سنگین ویک جرثقیل 2 تنی برای بار های 2 تن و کمتر  می باشد.دلیل استفاده از جرثقیل با ظرفیت کمترکاهش اصطحلاک جرثقیل اصلی  و افزایش سرعت  می باشد .

جرثقیل های بزرگ وینچ های سنگین دارند .از این رو بر روی این جرثقیل های وینچ های سبک تعبیه می شود.جرثقیل های سنگین و با تناژ بالا کند هستند و هزینه کارکرد بالایی دارند.برای بالا رفتن سرعت کار وهمچنین کم کردن اصطحلاک پیشنهاد ما به مشتریان این هست که از یک جرثقیل سبک در کنار جرثقیل های سنگین استفاده شود.

در طول بیش از ده سال کار مداوم این جرثقیل ها بدون نیاز به هیچگونه تعمیراتی و بدون هیچگونه مشکلی در حال کار کردن با حداکثر ظرفیت هستند.در زیر برخی مشخصات این ده جرثقیل را ذکر می کنیم.

جرثقیل سقفی

دهنه 15 متر

ظرفیت 3*25 تن

دارای 2 پل با چرخهای بزرگ روسی

بلبرینگ بزرگ 170

 ________________________________________

استفاده از لیفتراک در نصب جرثقیل سقفی

 

cranerepairning

استفاده از لیفتراک کاربرد بسیار زیادی در نصب جرثقیل سقفی دارد .

پروژه نصب و راه اندازی جرثقیل سقفی در شهرک صنعتی کاوه

در هنگام نصب جرثقیل سقفی ،ارتفاع سقف تاثیر مهمی در سهولت فرایند نصب جرثقیل دارد.

خدمات نصب ،تعمیر و سرویس جرثقیل ،در سوله های با ارتفاع کم راحت تر از جرثقیل های نصب شده در ارتفاع بلند است اما ارتفاع کم ممکن است موجب ایجاد خطراتی نظیر برخورد اشیاء یا افراد با جرثقیل شود.

همچنین در صورتی که ارتفاع سوله کم باشد در بلند کردن و جابه جای اشیاء با ارتفاع بلند  محدودیت هایی وجود خواهد داشت.

مورد دیگری که می توان به مشکل نصب جرثقیل در ارتفاع کم اشاره کرد این هست که در ارتفاع کم هر نوع جرثقیلی را نمی توان نصب کرد و در زمینه انتخاب نوع جرثقیل در ارتفاع کم محدودیت هایی وجود خواهد داشت .

جرثقیل های DEMAG  مدل DMR از مناسب ترین جرثقیل ها برای ارتفاعات کم می باشند.

 

نصب جرثقیل در سوله های بلند ممکن است با دشواریهایی همراه باشد اما کارکردن

با جرثقیل هایی که در ارتفاع بلند نصب شده اند نسبت به جرثقیل هایی که در ارتفاع پایین 

  نصب شده اند راحت تر است.

 

نصب جرثقیل در تهران

انجام خدمات نصب جرثقبل در هر نقطه از استان تهران توسط تیم زبده و متخصص جرثقیل مکاترونیک آریا

نصب جرثقیل در سراسر کشور

ارائه خدمات نصب جرثقیل در سراسر کشور به گارنتی و ضمانت کارکرد صحیح دستگاه با قیمت مناسب

پشتیبانی حضوری و تلفنی پس از نصب

مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا پس از نصب جرثقیل اقدام به ارائه خدمات پشتیبانی تلفنی و حضوری در زمینه

مطالب مرتبط با نصب جرثقیل

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.