راهنمای رفع کدهای خطای بالابر زنجیر DC 13 برای کاربران جرثقیل

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اپراتور شما به دفتر شما می‌آید تا به شما بگوید مشکلی در یک قطعه تجهیزات وجود دارد. این بار او به شما می‌گوید که یک کد خطا دریکی از بالابرهای زنجیره‌ای وجود دارد. از این راهنما برای شروع فرآیند عیب‌یابی کدهای خطای نمایش داده‌شده در بالابر زنجیره‌ای Demag DC خود استفاده کنید تا بتوانید به‌سرعت خطا و ایراد را یافته و در صورت امکان مشکل را رفع کنید. بالابر زنجیره‌ای Demag DC دارای یک رابط LED 7 است که یک ابزار ارتباطی عالی برای اپراتورها و تکنسین‌های تعمیر و نگهداری است. این LED می‌تواند به شما کمک کند تا به‌سرعت مشکلات را تشخیص دهید، تعیین کنید که آیا باید با یک تکنسین آموزش‌دیده تماس بگیرید یا تشخیص دهید که مشکل خاصی وجود ندارد.

بالابرهای زنجیره‌ای Demag DC-Pro دارای یک رابط LED 7 قسمتی در پایین بدنه بالابر هستند. در اینجا کدها در حین عملکرد عادی و زمانی که خطایی وجود دارد نمایش داده می‌شوند. کدهای خطای فعال در بالابرهای زنجیره‌ای Demag DC-Pro بر روی رابط LED 7 قسمتی در پایین بدنه بالابر نمایش داده می‌شود. دیدن آن آسان است و کد به شما نقطه شروعی از چیزهایی می‌دهد که باید بررسی کنید تا مشکل را برطرف کنید.

کدهای خطای فعال در بالابر زنجیری Demag DC-Com در زیرپوشش تابلو برق نمایش داده می‌شود. برای مشاهده نمایشگر LED پوشش را بردارید. کدهای خطا با علامت E، یک زیگزاگی که شبیه یک صاعقه است، و سپس یک عدد نمایش داده می‌شوند. پس از مشاهده، می‌توانید به‌راحتی کتابچه راهنمای عملیات خود را بررسی کنید تا فهرستی از مراحل عیب‌یابی مشکل را بیابید.

 اگر در حین تأمین برق به بالابر هیچ کدی نمایش داده نمی‌شود، اما همچنان با واحد بالابر مشکل‌دارید، این نشان می‌دهد که برد کنترل بدی وجود دارد. به دنبال علائم داغ شدن بیش‌ازحد یا فرسودگی در کنترل پنل و برد باشید.

اگر کد خطا را می‌بینید، برای عیب‌یابی خاص از طریق کد خطا به دفترچه راهنمای اپراتور خود مراجعه کنید. اگر مراحل توصیه‌شده از راهنمای اپراتور خود را برای کد خطا انجام داده‌اید و همچنان با همان مشکل مواجه هستید، به‌احتمال‌زیاد باید برد کنترل را تغییر دهید.

کد U های، H یا C نمایشگر LED کدهایی را نشان می‌دهد که کد خطا یا خطا نیستند. هدف این کدها نمایش اطلاعات و نشان دادن نگهداری پیشگیرانه است که باید انجام شود. این کدها حروف U، H یا C هستند. "U" درواقع یک "V" است که مخفف نسخه نرم‌افزاری است که دربرد کنترل بالابر اجرا می‌شود. هر بار که برق روشن می‌شود یا بلافاصله پس از فعال شدن دکمه e-stop، یک "U" نمایش داده می‌شود و به دنبال آن‌یک عدد نشان‌دهنده نسخه نرم‌افزار است. این اطلاعات مفیدی برای تشخیص عملکرد صحیح در طول فرآیند عیب‌یابی است. هنگامی‌که بالابر به مدت 3 ثانیه یا بیشتر بدون بلند کردن در حالت بیکار باشد، نمایشگر LED یک "H" و سپس اعداد را نشان می‌دهد. "H" مخفف Hours است و اعداد زیر آن کل ساعات کار را نشان می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، صفحه‌نمایش ممکن است "H" را به دنبال آن 5، که 5 ساعت کارکرد است، یا "H" و سپس 1، 5، و 0 را نشان دهد که 150 ساعت کاری است. متوجه خواهید شد که پس از نمایش سری "H"، یک "C" ظاهر می‌شود. ساعت‌ها با "C" متناوب می‌شوند که نشان‌دهنده چرخه کنتاکتور در کنتاکتور اصلی کنترل K1 است. عددی که بعد از C ظاهر می‌شود باید در 100000 ضرب شود. طول عمر مورد انتظار کنتاکتور بسته به مدل بالابر زنجیر DC متفاوت است.

کد 8: هنگامی‌که دکمه توقف اضطراری فشار داده‌شده است، یک "8" تنها ظاهر می‌شود. در مقابل، هنگامی‌که دکمه e-stop فعال نمی‌شود، هنگام بالا بردن یا پایین آوردن با بالابر، فقط قسمت بالا و پایین «8» نشان داده می‌شود. اگر وقتی دکمه توقف اضطراری فعال نشده باشد، "8" ظاهر شود، می‌تواند نشان دهد که مشکلی در واحد بالابر DC وجود دارد. احتمالاً دوشاخه کابل کنترل شل، دکمه‌فشاری معیوب درآویز یا سیم شکسته در کابل کنترل دارید. اگر چندین بالابر زنجیره‌ای Demag DC در محل خوددارید، می‌توانید به‌سرعت تست کنید که آیا سیم شکسته در کابل کنترل وجود دارد یا خیر. به‌سادگی آویز را از یک واحد به واحدی که عدد 8 را نشان می‌دهد تعویض کنید. Demag توصیه می‌کند که یک کابل کنترل یدکی و آویز برای عیب‌یابی با تعویض در دسترس داشته باشید. برای مشاهده مطالب بیشتر به زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

نمایش خطا در نرم افزار IDAPSY

هنگامی‌که یک بالابر دارای نرم‌افزار IDAPSY ما باشد، تشخیص مشکلات را برای یک تکنسین آموزش‌دیده سریع‌تر می‌کند. در اینجا ما رایج‌ترین کدهای خطا مرتبط با بالابر سیمی Demag DR مجهز به IDAPSY را پوشش خواهیم داد. ما یک نمای کلی از کدهای خطای احتمالی و معنای آن‌ها را به شما ارائه خواهیم داد.

در صورت کارکرد ارتباط CANBUS، بالابر سیمی Demag DR، کدهای خطا و پیام‌های وضعیت را در صفحه‌نمایش LCD آویز/فرستنده نشان می‌دهد. اگر هیچ اطلاعاتی در پنجره LCD نمایش داده نشود، چراغ‌های LED چشمک‌زن بر روی بردهای کنترل و توالی‌های صوتی ساخته‌شده توسط بوق هشدار ممکن است خطا را نشان دهد و کدام قطعه را تحت تأثیر قرار داده است.

مکانی که باید برای پیام‌های خطا بررسی کنید عبارت‌اند از:

√ کدهای خطا در نمایشگر آویز یا فرستنده دستی DRC-10.

√ کدهای فلاش LED آبی که روی برد کنترل یافت می‌شود.

√ کدهای فلاش LED سبزرنگ موجود در برد کنترل.

√ سکانس‌های صوتی که از بوق هشدار می‌آید. کدهای خطا نشان داده‌شده در صفحه LCD به‌صورت صاعقه و به دنبال آن‌یک عدد نمایش داده می‌شوند و می‌توانند به‌صورت جداگانه یا گروهی رخ دهند.

کدهای فلش LED معانی زیادی دارند، هم در عملکرد عادی و هم برای هشدار به شما از وجود یک مشکل. به‌عنوان‌مثال، چشمک زدن مداوم LED سبز بدون پرش نشان‌دهنده عملکرد عادی است. اگر فلاش ها به‌صورت گروهی با مکث در بین آن‌ها اتفاق بیفتد، می‌تواند به معنای موارد مختلفی ازجمله مسائل ایمنی مانند خطای ارتباط CANbus، حرکت جرثقیل مسدود شده یا قطع کننده مدار جرثقیل باشد.

کدهای فلش LED آبی روی برد مدار فقط مربوط به کنترلر مانیتورینگ است. خطاهای نشان داده‌شده می‌تواند شامل اعلان‌های عملکرد عادی باشد، و یا می‌تواند خطاهایی مانند غیرعملیاتی بودن به دلیل یک خطای سخت‌افزاری را نشان دهد یا اینکه کنترل‌کننده مانیتورینگ وضعیت خطا را به کنترل‌کننده اصلی مخابره می‌کند. توالی صدای بوق معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که کدهای خطا روی صفحه‌نمایش داده نمی‌شود و جرثقیل کار نمی‌کند. این خطاها معمولاً به این معنی است که یک خطای سخت‌افزاری، یک خطای ارتباطی یا یک سیم پاره شده در شبکه CANbus وجود دارد. وقتی صحبت از کد خطای نمایش داده‌شده به‌عنوان یک عدد می‌شود، در اینجا داشتن دفترچه راهنمای اپراتور و منابع تشخیصی یک تکنسین واجد شرایط مهم است. اعداد نمایش داده‌شده می‌توانند از 1 تا 299 یا x01 تا x99 باشند. وقتی نمایش داده می‌شود، کد خطا می‌تواند شامل یک، دو یا سه رقم باشد. کدهای خطای نمایش داده‌شده بر اساس تنظیم جرثقیل شما متفاوت است.

اولین رقم کد خطا مکان آن را مشخص می کند.

= 0 بالابر اصلی

= 1 کنترل‌های پل جرثقیل

= 2 بالابر 2 هنگام اجرای چند بالابر


جرثقیل مکاترونیک آریا

جرثقیل مکاترونیک آریا
بهترین ارائه دهنده خدمات جرثقیل
نصب جرثقیل
جوشکاری جرثقیل
قطعات جرثقیل

آخرین مطالب

کلیه حقوق و مزایای این وب‌سایت متعلق به مجموعه جرثقیل مکاترونیک آریا می‌باشد.